Класи професійного ризику виробництва

729
Як встановити клас професійного ризику на виробництві та за якою формулою обчислюється його показник? Якою буде сума єдиного соціального внеску відповідно до класу ризику та як її порахувати? Відповіді на ці та інші питання читайте далі.

Під класом (кодом) професійного ризику розуміється фактор,  що характеризує безпечність виробничої діяльності підприємства, випадки і частоту виникнення травматизму та виробничих захворювань, з якими стикаються працівники при виконанні відповідних робіт.

Встановлення класу професійного ризику на виробництві

Установлення класифікації виробничих ризиків відносно кожного суб’єкта господарювання є необхідним, насамперед, для планування мінімального кошторису Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (далі – Фонд соцстрахування), який потрібно виділити на цілі  здійснення  загального державного соціального страхування  від аварій  на підприємстві та професіональних захворювань робітників. Іншими словами, на базі присудженої компанії класифікації професійного ризику призначається конкретний розмір страхового відрахування, який повинен сплачувати роботодавець.

Скачати таблицю Розподіл видів економічної діяльності за класами професійного ризику виробництва

Класи професійного ризику виробництва

Класи професійного ризику розрізняються за напрямками діяльності окремих суб’єктів господарювання. Так, Порядком визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2012 року № 237, на сьогоднішній день наведено 67 кодів ризику, які включають найрізноманітніші види господарської діяльності починаючи від створення комп’ютерних ігор і закінчуючи видобутком корисних копалин. 

Зауважимо, що при обчисленні коду ризику приймається до уваги не тільки сфера діяльності суб’єкта господарювання, але й об’єм виробництва та чисельність персоналу. При цьому, якщо діяльність компанії охоплює одночасно кілька галузей виробництва, Фонд соцстрахування зараховує таку компанію до тієї категорії, що має максимальну питому вагу в сумарному обсязі виготовленої продукції чи наданих послуг за звітній період.

Обчислення величини професійного ризику виробництва

З метою обчислення величини професійного ризику використовується інтегральний покажчик, який обчислюється наступним способом:

Розмір єдиного внеску без віднесення їх до класу професійного ризику виробництва

Інформація  стосовно суб’єктів єдиного соціального внеску, яким законодавство встановлює розмір страхового відрахування без присвоєння їх виробництву коду професійного ризику, до обчислень інтегрального покажчика не включається.

Більший розмір інтегрального показника свідчить про вищу класифікацію професійного ризику (за шкалою зростання – з першого коду).

З метою встановлення кількості кодів ризику на підприємстві в цілому необхідно об’єднати отримані інтегральні покажчики. 

Якщо внаслідок проведених розрахунків виявляється, що величина інтегрального покажчика коду професійного ризику суперечить розмірам страхових відрахувань, встановлених законодавством по кожному класу ризику,  Фонд соцстрахування в особі Правління має  право самостійно подати рекомендації щодо приведення сумарних обсягів страхових відрахувань у відповідність з передбаченою для компанії класифікацією професійного ризику.

Клас професійного ризику виробництва і єдиний соціальний внесок

Для цілей обчислення суми страхових відрахувань, що стягуватиметься з підприємства,  використовується така  формула:

Розрахункова складова частина страхового внеску

Таким чином, при класифікації ризиків компанії вирішуються два основних завдання в сфері оцінки професійних ризиків. Перша – це оцінка масштабів збитків та ризиків травмування з урахуванням тяжкості виробництва. За допомогою таких оцінок уповноважені державні  органи аналізують значущість збитків та усвідомлюють необхідність здійснення постійного контролю  за профілактикою виробничого травматизму. Друга задача полягає у визначенні економічної ефективності профілактичних заходів для стимулювання роботодавця щодо забезпечення належної  охорони праці на виробництві.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Термінова стаття

Читайте у жовтневому Довіднику

«Господарські будівлі на прицілі у нових правил пожежної безпеки»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і не дочитаєте?

Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль