Картка обліку спецодягу та спецвзуття

4894
Бланки форм звітності: особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів (форма № МШ-6); відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв (форма № МШ-7) та акт на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів (форма № МШ-8).

Відповідно до наказу Держстату №145 від 22.05.1996 затверджені форми обліку, які слід використовувати для видачі (повернення, списання) працівникам підприємства спецодягу, спецвзуття та інших ЗІЗ. Повний перелік цих форм міститься в самому наказі, а ми зупинимося на найпоширеніших.

Особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів (форма № МШ-6)

В умовах будь-якого виробництва чи організації існує картка обліку спецодягу. Дана форма існує для обрахунку спеціального взуття, одягу та інших запобіжних засобів, що надаються робітникам організації в право індивідуального використання відповідно до встановлених правил. Така картка обрахунку ведеться в єдиному примірнику та весь час зберігається у комірника певної дільниці чи робочого цеху.

Форма № МШ 6 особова картка обліку спецодягу також необхідна у разі втрати, взятих у експлуатацію, складових спеціального одягу, взуття або інших запобіжних товарів в умовах виробництва. Саме в ній у розділі «Повернено» існує рядок для інформації відносно втраченого предмету, у ньому і виконується відповідний запис: «Акт вибуття № _____ і дата». Резервне спецвзуття, запобіжні складові колективної форми використання та спеціальний одяг, видаються працівникам лише на період виконання ними певних видів роботи на яку вони розраховані. З метою контролю вищезазначених товарів і створена картка обліку спецодягу та спецвзуття.

Усі перелічені предмети – невід’ємна атрибутика робочого процесу, тому вони повинні розміщуватись у спеціальних приміщеннях (коморах) та надаватися робітникам під їхню відповідальність. Список таких працівників має бути узгоджений керівником підприємства (організації). 

Черговий спецодяг, спецвзуття та запобіжні засоби записуються на окремі картки з поміткою «Чергова».

У процесі автоматичного обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів особова картка не ведеться.

Скачати бланк Форма № МШ-6:

Форма МШ 6

Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв (форма № МШ-7)

Даний документ потрібен для обліку та контролю спеціального одягу та його складових, а також інших засобів запобіжного призначення працівникам організації за передбаченими нормами та правилами, що видаються в індивідуальне використання.

Відомість підлягає заповненню комірником дільниці у двох екземплярах.

Один із них передбачає видачу спецодягу, спецвзуття і певних ЗІЗ, а інший – їх повернення при необхідності. Обидва затверджуються підписами. Один екземпляр залишається у комірника, другий – направляється у бухгалтерію.

Дана форма передбачає облік та контроль отриманого спецодягу та інших товарів, які знаходилися в індивідуальному користуванні, з метою їх дезінфекції, прання, сезонного збереження та ремонту.

Скачати бланк Форма № МШ-7:

Форма МШ 7

Акт на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів (форма № МШ-8)

Дана форма використовується з метою оформлення списання зношених та непередбачених для подальшого застосування спецвзуття, пристроїв, одягу та інших складових запобіжного призначення після припинення періоду їх експлуатації.

Йдеться про швидкозношувані та малоцінні товари, а також здачу їх з метою утилізації. Акт розробляється в єдиному примірнику спеціальною комісією, враховуючи разові акти вибуття вищезазначених предметів відповідно до форми № МШ-4. По завершенню здачі речей, що були списані з метою утилізації, акт повинен передатися до бухгалтерії із розпискою від особи комірника. 

На різні види малоцінних та швидкозношуваних предметів акти на списання складаються окремо.

Скачати бланк Форма № МШ-8:

Форма МШ 8Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль