Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Картка обліку спецодягу та спецвзуття

  • 14 лютого 2017
  • 8114

Бланки форм звітності: особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів (форма № МШ-6); відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв (форма № МШ-7) та акт на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів (форма № МШ-8).

Відповідно до наказу Держстату №145 від 22.05.1996 затверджені форми обліку, які слід використовувати для видачі (повернення, списання) працівникам підприємства спецодягу, спецвзуття та інших ЗІЗ. Повний перелік цих форм міститься в самому наказі, а ми зупинимося на найпоширеніших.

Особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів (форма № МШ-6)

В умовах будь-якого виробництва чи організації існує картка обліку спецодягу. Дана форма існує для обрахунку спеціального взуття, одягу та інших запобіжних засобів, що надаються робітникам організації в право індивідуального використання відповідно до встановлених правил. Така картка обрахунку ведеться в єдиному примірнику та весь час зберігається у комірника певної дільниці чи робочого цеху.

Форма № МШ 6 особова картка обліку спецодягу також необхідна у разі втрати, взятих у експлуатацію, складових спеціального одягу, взуття або інших запобіжних товарів в умовах виробництва. Саме в ній у розділі «Повернено» існує рядок для інформації відносно втраченого предмету, у ньому і виконується відповідний запис: «Акт вибуття № _____ і дата». Резервне спецвзуття, запобіжні складові колективної форми використання та спеціальний одяг, видаються працівникам лише на період виконання ними певних видів роботи на яку вони розраховані. З метою контролю вищезазначених товарів і створена картка обліку спецодягу та спецвзуття.

Усі перелічені предмети – невід’ємна атрибутика робочого процесу, тому вони повинні розміщуватись у спеціальних приміщеннях (коморах) та надаватися робітникам під їхню відповідальність. Список таких працівників має бути узгоджений керівником підприємства (організації). 

Черговий спецодяг, спецвзуття та запобіжні засоби записуються на окремі картки з поміткою «Чергова».

У процесі автоматичного обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів особова картка не ведеться.

Скачати бланк Форма № МШ-6:

Форма МШ 6

Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв (форма № МШ-7)

Даний документ потрібен для обліку та контролю спеціального одягу та його складових, а також інших засобів запобіжного призначення працівникам організації за передбаченими нормами та правилами, що видаються в індивідуальне використання.

Відомість підлягає заповненню комірником дільниці у двох екземплярах.

Один із них передбачає видачу спецодягу, спецвзуття і певних ЗІЗ, а інший – їх повернення при необхідності. Обидва затверджуються підписами. Один екземпляр залишається у комірника, другий – направляється у бухгалтерію.

Дана форма передбачає облік та контроль отриманого спецодягу та інших товарів, які знаходилися в індивідуальному користуванні, з метою їх дезінфекції, прання, сезонного збереження та ремонту.

Скачати бланк Форма № МШ-7:

Форма МШ 7

Акт на списання малоцінних та швидкозношуваних предметів (форма № МШ-8)

Дана форма використовується з метою оформлення списання зношених та непередбачених для подальшого застосування спецвзуття, пристроїв, одягу та інших складових запобіжного призначення після припинення періоду їх експлуатації.

Йдеться про швидкозношувані та малоцінні товари, а також здачу їх з метою утилізації. Акт розробляється в єдиному примірнику спеціальною комісією, враховуючи разові акти вибуття вищезазначених предметів відповідно до форми № МШ-4. По завершенню здачі речей, що були списані з метою утилізації, акт повинен передатися до бухгалтерії із розпискою від особи комірника. 

На різні види малоцінних та швидкозношуваних предметів акти на списання складаються окремо.

Скачати бланк Форма № МШ-8:

Форма МШ 8

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся