Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

  • 27 березня 2013
  • 8107

Під час перевірки підприємства інспектор зробив зауваження, що у протоколах засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці зазначено, що у працівників перевірено знання Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правил будови і безпечної експлуатації навантажувачів, тобто знання працівниками НПАОП, а потрібно зазначати назви інструкцій з охорони праці та виробничих інструкцій

Відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі ― Типове положення), результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

У цьому протоколі стисло зазначають перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці (НПАОП) та з безпечного виконання конкретних видів робіт, за якими працівник пройшов перевірку знань. Протоколи перевірки знань з питань охорони праці зберігаються не менше п’яти років.

Протокол перевірки знань з охорони праці (зразок)

Скачати бланк

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Якщо перевірку знань проводила комісія підприємства, — затверджувати протокол печаткою не обов'язково.

Типова помилка під час оформлення Протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці — це зазначення у переліку НПАОП, за якими проводиться перевірка знань, ЗУ «Про охорону праці», Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, правил охорони праці, типових положень та інших державних НПАОП, знаннями яких мають володіти особи, які організовують виконання робіт (інженерно-технічні працівники).

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці Читайте також: Нормативна база з безпеки праці: знайомимося наново

Відповідно до пункту 3.9 Типового положення перевірку знань працівників з питань охорони праці проводять за НПАОП, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків. Тобто, перевірка знань робітників має проводитись за інструкціями з охорони праці за професіями та окремими видами робіт (серед них також можуть бути і типові інструкції з охорони праці, наприклад, Типова інструкція з безпечного ведення робіт для кранівників (машиністів) стрілових самохідних кранів, затверджена наказом Держнаглядохоронпраці від 25.09.1995 № 135); технологічними картами, інструкціями з експлуатації та іншими виробничими інструкціями; правилами (інструкцією) з надання першої долікарської допомоги, з електробезпеки (без присвоєння групи) тощо. Отже, саме такі нормативні акти потрібно зазначати у Протоколі засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати