text
Служба охорони праці

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

  • 27 березня 2013
  • 7155

Під час перевірки підприємства інспектор зробив зауваження, що у протоколах засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці зазначено, що у працівників перевірено знання Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правил будови і безпечної експлуатації навантажувачів, тобто знання працівниками НПАОП, а потрібно зазначати назви інструкцій з охорони праці та виробничих інструкцій

Відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі ― Типове положення), результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

У цьому протоколі стисло зазначають перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці (НПАОП) та з безпечного виконання конкретних видів робіт, за якими працівник пройшов перевірку знань. Протоколи перевірки знань з питань охорони праці зберігаються не менше п’яти років.

Протокол перевірки знань з охорони праці (зразок)

Скачати бланк

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Якщо перевірку знань проводила комісія підприємства, — затверджувати протокол печаткою не обов'язково.

Типова помилка під час оформлення Протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці — це зазначення у переліку НПАОП, за якими проводиться перевірка знань, ЗУ «Про охорону праці», Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, правил охорони праці, типових положень та інших державних НПАОП, знаннями яких мають володіти особи, які організовують виконання робіт (інженерно-технічні працівники).

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці Читайте також: Нормативна база з безпеки праці: знайомимося наново

Відповідно до пункту 3.9 Типового положення перевірку знань працівників з питань охорони праці проводять за НПАОП, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків. Тобто, перевірка знань робітників має проводитись за інструкціями з охорони праці за професіями та окремими видами робіт (серед них також можуть бути і типові інструкції з охорони праці, наприклад, Типова інструкція з безпечного ведення робіт для кранівників (машиністів) стрілових самохідних кранів, затверджена наказом Держнаглядохоронпраці від 25.09.1995 № 135); технологічними картами, інструкціями з експлуатації та іншими виробничими інструкціями; правилами (інструкцією) з надання першої долікарської допомоги, з електробезпеки (без присвоєння групи) тощо. Отже, саме такі нормативні акти потрібно зазначати у Протоколі засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль