text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві

 • 7 лютого 2017
 • 7294

Як правильно повідомити про нещасний випадок на виробництві? Кого першого треба сповістити про нещасний випадок та в який термін? Який нормативний документ регламентує дії щодо повідомлення про нещасний випадок? Відповіді на всі ці питання далі в статті.

Порядок повідомлення про нещасний випадок в умовах виробництва затверджено Постановою КМУ №1232 від 30.11.2011. Відповідно до цього Порядку є чіткий алгоритм дій  щодо повідомлення про нещасний випадок для керівника робіт, де стався нещасний випадок, свідків, лікувально-профілактичних закладів, куди потрапив потерпілий, роботодавців.

Порядок повідомлення про нещасний випадок: перші дії

У разі нещасного випадку, сам потерпілий чи робітник, який став свідком інциденту або випадкова людина що його виявила, має негайно сповістити про це керівника робіт. Саме він контролює стан охорони праці в умовах робочого місця (чи інша уповноважена на це особа на підприємстві) та повинен вжити негайних заходів з приводу надання потрібної допомоги потерпілому.

На виробництві існує певний порядок повідомлення про нещасний випадок, якого має дотримуватися керівник робіт, а саме:

Усе устаткування має залишатися на своїх позиціях, як і в момент самого нещасного випадку, у разі якщо воно не загрожує стану здоров’я чи життю решти робітників і не спричинить більш серйозних наслідків та порушень процесів виробництва. Слід застосувати необхідні застережні заходи щодо своєчасного запобігання виникненню можливих нещасних випадків.

Читайте на порталі «Служби охорони праці» такі матеріали за цією темою:

Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві лікувально-профілактичним закладом

Лікувально-профілактична установа протягом доби зобов’язана передати повідомлення екстреного типу про нещасний випадок в діючих умовах виробничого процесу. Заклад повинен це зробити за допомогою засобів зв’язку, а також продублювати своє звернення на папері у відповідній формі:

 • сповістити організацію, в якій працював потерпілий якомога швидше (одразу після інциденту, що трапився);
 • орган виконавчої дирекції Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань щодо розташування самого підприємства, на якому працював робітник, чи за місцем де трапився інцидент з особою, підприємцем або суб’єктом, що сам займає себе роботою;
 • орган Держпраці (територіальний) по місцю виникнення нещасного випадку;
 • заклад санітарно-епідеміологічної служби держави, що спеціалізується на здійсненні однойменного моніторингу підприємства, на якому працює потерпілий, чи виробництва в умовах нещасного випадку з особою, підприємцем або суб’єктом що сам займає себе роботою, у разі виявлення симптоматично-небезпечного захворювання на професійному ґрунті (отруєння).

Завантажити бланк Екстрене повідомлення про звернення потерпілого щодо настання нещасного випадку на виробництві

Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві

Відповідно до Порядку, що встановлено МОЗ, заклад із надання оздоровчих та лікувальних послуг здійснює певні дослідження та розробляє протокол щодо наявності в організмі постраждалого алкоголю (отруйно-небезпечних речовин та наркотиків), а також встановлює ступінь сп’яніння.

Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві Чи знаєте ви, як правомірно відсторонити від роботи працівника у стані сп’яніння?

Заключний висновок або витяг із самого протоколу та висновок щодо ступеню важкості отриманих пошкоджень, подаються при відповідному запиті роботодавця чи головуючого новоствореної комісії, що була започаткована із моменту запиту протягом доби. Це відбувається при зазначенні коду діагнозу згідно із Міжнародною класифікацією хвороб (МКХ-10) до створення комісії з питань здійснення розслідування по інциденту.

Порядок повідомлення про нещасний випадок роботодавцем

Отримавши повідомлення про нещасний випадок на виробництві (окрім випадків, які розглядаються пунктом №37 даного Порядку), роботодавець повинен:

 1. протягом години за допомогою засобів зв’язку та за добу на папері, передати інформацію щодо нещасного випадку відповідно до додатку 2:
 • вищезазначеному Фондові за адресою розташування виробництва, в умовах якого відбувся даний інцидент;
 • головуючому первинної організації профспілки, що не залежить від участі в ній (членства) постраждалого. При наявності декількох профспілок в умовах одного підприємства, проінформувати треба керівну особу профспілки, в яку зарахований потерпілий. За відсутності такої організації, попередити про прикру ситуацію слід особу, що уповноважена в питаннях охорони праці щодо найманих працівників;
 • керівнику виробництва (підприємства), в умовах якого працював постраждалий, у разі якщо він є робітником іншої організації;
 • за місцем локалізації підприємства слід повідомити орган державного пожежного нагляду, у разі, якщо інцидент зумовлений пожежею;
 • у разі знаходження симптоматично-небезпечного захворювання на професійному ґрунті (отруєння), слід повідомити санітарно-епідеміологічну установу, що виконує нагляд за діяльністю підприємства;
 1.  За добовий період роботодавець повинен зібрати комісію (мінімум із трьох осіб) та приступити до організації розслідування справи.

Завантажити бланк Повідомлення про нещасний випадок

Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві

Суб’єкт, що надає послуги працевлаштування, відповідає за створення оптимальних умов для професійної роботи комісії, забезпечивши її приміщенням, оргтехнікою, зв’язком, канцелярським приладдям та автомобільним транспортом. Він має компенсувати усі можливі витрати, які пов’язані із роботою членів комісії, залучених експертів, профільних спеціалістів. А також всебічно сприяти їх роботі задля максимально об’єктивного та швидкого розслідування причини нещасного випадку.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся