Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Інструкція по застосуванню засобів індивідуального захисту

  • 2 лютого 2017
  • 4548

Зразки інструкцій по застосуванню до найпопулярніших засобів індивідуального захисту: респіратору, протигазу тощо.

В залежності від виду діяльності підприємства та особливостей деяких спеціальностей, існує велика кількість засобів індивідуального захисту (ЗІЗ). Усі вони доповнюються  інструкціями щодо використання засобів індивідуального захисту. Неможливо перелічити всі подібні інструкції, тому ми зупинимося на найбільш необхідних.

Сучасна промисловість має широкий спектр напрямів, які потенційно небезпечні для працівників. Щоб попередити травмування чи зараження робітників використовуються різноманітні ЗІЗ. Для правильності та ефективності експлуатації ЗІЗ надаються відповідні інструкції. Звісно, якою б вичерпною не була інструкція з експлуатації засобів індивідуального захисту, без постійних навчань по їх використанню, залишається небезпека травмування для персоналу. 

Наприклад, при роботі в електроустановках використовуються:

  • засоби захисту від ураження електричним струмом (електрозахисті засоби);
  • засоби захисту від електричних полів підвищеної напруженості колективні та індивідуальні (в електроустановках напругою 330 кВ і вище);
  • ЗІЗ відповідно до державного стандарту (засоби захисту голови, очей і обличчя, рук, органів дихання тощо).

Інструкції по використанню для різних засобів індивідуального захисту

Інструкція з експлуатації засобів індивідуального захисту шкіри від впливу холодного повітря

Теплий спецодяг – цей вид ЗІЗ не складний у використанні. В останні роки набули достатнього поширення і допоміжні засоби по захисту шкіри від переохолодженого повітря – захисні креми (на водній та безводній основі). Якщо крем безводний, то його наносять на кінцівки та обличчя за п’ять хвилин до виходу на відкрите повітря, якщо у складі є вода – аналогічні дії потрібно провести за 20 хвилин.

Інструкція по експлуатації ЗІЗ. Протигаз

Для правильної експлуатації протигазу потрібно пройти невеличке навчання, у цьому допоможуть інструкції по їх використанню на плакатах у кабінеті охорони праці та цивільного захисту. У бойове положення протигаз переводиться по команді «Гази!» за сигналами оповіщення про радіоактивне, хімічне та біологічне зараження, а також самостійно, у разі виявлення ознак зараження.

Завантажити приклад інструкції до протигазу: ТУТ

Респіратор Р-2

Інструкція по застосуванню засобів індивідуального захисту говорить, що Респіратор Р-2 призначений для захисту органів дихання від хімічних часток у повітрі, радіоактивного і ґрунтового пилу. Р-2 – це фільтруюча напівмаска, що забезпечена двома клапанами для вдихів та одним для видихів, оголів`ям (закріплюючі ремені або мотузки) і носовим зажимом. Зберігається в закритому поліетиленовому пакеті в протигазовій сумці або окремо.

Необхідний розмір респіратора визначається за результатами вимірювання висоти обличчя (відстань між точкою найбільшого поглиблення перенісся і найнижчою точкою підборіддя). У процесі експлуатації респіратора треба періодично перевіряти щільність прилягання напівмаски до обличчя.

Завантажити приклад інструкції до респіратору Р-2: ТУТ

Ватно-марлева пов'язка (ВМП)

ВМП є пов'язкою, виготовленою з марлі в кілька шарів, всередині якої прокладена вата. Фіксується на обличчі за допомогою мотузок, які зав'язуються на тімені (нижні) і на потилиці (верхні). Зберігати ВМП слід в поліетиленовому пакеті. Після користування вона підлягає дезактивації (витрушування), а при необхідності – дегазації та дезінфекції.

Гопкалітовий (додатковий) патрон

Інструкція з експлуатації засобів індивідуального захисту цього пристрою говорить, що він призначений для захисту органів дихання від окису вуглецю (чадного газу).

Це металева коробка з горловиною для приєднання лицьової частини. Знизу скріплюється з протигазовою коробкою. На кожному гопкалітовому патроні вказано його первісну вагу: при її збільшенні в процесі експлуатації на 20 г і більше – користуватися патроном забороняється.

Гопкалітовий патрон використовується разом з протигазом. Для захисту тільки від окису вуглецю протигазова коробка може не приєднуватися. Зберігати Гопкалітовий патрони слід з герметично перекритими горловинами.

Завантажити приклад інструкції до гопкалітового патрону: ТУТ

Легкий захисний костюм Л-1

Легкий захисний костюм Л-1 з прогумованої тканини (з підкладкою або без неї) складається з куртки з капюшоном, брюк з панчохами, рукавичок і підшоломника. Крім того, є сумка для перенесення костюма і запасна пара рукавичок. В особливо агресивному середовищі може використовуватися з різними типами ізолюючих протигазів.

Завантажити приклад інструкції до легкого захисного костюму Л-1 (рос. мовою): ТУТ

Завантажити усі приклади інструкцій по застосуванню засобів індивідуального захисту одним архівом:

Інструкція по застосуванню засобів індивідуального захисту

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати