Види інструктажів з пожежної безпеки

16852
Нормативне регулювання та поділ на види інструктажів з пожежної безпеки: загальна інформація і специфічні особливості кожної з груп. Зразок переліку питань та інструкції з протипожежної безпеки.

За статистикою більшість пожеж трапляється з вини людини. Це обумовлено відсутністю знань щодо вимог та правил пожежної безпеки, або халатним ставленням до їх виконання. Тому інструктажі з пожежної безпеки – це обов’язкова профілактика подібних проблем.

Загальна інформація, нормативне регулювання та поділ на види інструктажів з пожежної безпеки

Організацію інструктажів з протипожежної безпеки, регламентують:

Основним документом є НАПБ А.01.001-2004, який визначає види інструктажів з пожежної безпеки. Він наголошує, що усі  без винятку службовці, яких було прийнято на роботу, повинні проходити інструктаж з питань пожежної безпеки. Такі інструктажі поділяються на:

Види протипожежного інструктажу, за своїм призначенням, повністю відповідають інструктажам з охорони праці, але їх кінцевою метою є запобігання виникненню пожеж.

Вступний протипожежний інструктаж

Вступний протипожежний інструктаж – це перший крок для ознайомлення з системою протипожежної безпеки на підприємстві. На ньому визначаються дії нового працівника у випадку виникнення пожежі та вивчаються правила поведінки для їх запобігання.

Це перша ланка  у загальній системі протипожежного захисту. Даний інструктаж є сходинкою на шляху системою, яка ознайомлює з загальними протипожежними правилами та заходами на підприємстві, планами евакуації, системами оповіщення тощо.

Первинний протипожежний інструктаж

Первинний протипожежний інструктаж є гармонічним продовженням вступного, але проводиться саме на робочому місці до початку виробничої діяльності працівника. Цей інструктаж визначає дії робітника при виникненні пожежі та правила поведінки для  її запобігання.

Повторний протипожежний інструктаж

Повторний протипожежний інструктаж, як і інші види протипожежних інструктажів, є аналогом інструктажів з питань з охорони праці. Він спрямований на підтримання набутих знань з пожежної безпеки. Єдина відмінність – це строки проведення. Цей інструктаж проводиться не рідше одного разу на рік.

Багато роботодавців, які сумлінно і наполегливо підвищують рівень знань своїх працівників, запрошують для цього інструктажу спеціалістів МНС. Вони проводять навчання та прикладами (часто – це нещодавні події) спонукають персонал виконувати Закони та Правила з протипожежної безпеки.

Види інструктажів з пожежної безпеки Читайте також: Все про інструктажі з охорони праці на одному порталі

Позаплановий протипожежний інструктаж

Позаплановий інструктаж – це, як правило, розбір неприємної події, що виникла на підприємстві. Обсяг та зміст інструктажу визначають в залежності від причин, які його викликали. Як правило, це стосується випадків виникнення пожежі на підприємстві або грубих порушень протипожежної безпеки.

Цільовий протипожежний інструктаж

Види інструктажів пожежної безпеки мають у своєму переліку і цільові інструктажі, які проводять перед виконанням службовцями разових робіт. Наприклад, вогневі роботи за нарядом-допуском, або при ліквідації аварій, стихійного лиха тощо.

Як бачимо, протипожежні інструктажі види, яких були розглянуті у цій статті, відрізняються від інструктажів з охорони праці лише метою їх дії, яка спрямована на боротьбу з пожежною небезпекою на підприємстві.

Види інструктажів з пожежної безпеки Скачати журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки.

Завантажити зразок Переліку питань та Інструкції з протипожежної безпеки:

Види інструктажів з пожежної безпекиОсвітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль