Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Види інструктажів з пожежної безпеки

  • 1 січня 2015
  • 38152

Види інструктажів з пожежної безпеки: загальна інформація і специфічні особливості кожного виду, нормативне регулювання. Зразок переліку питань та інструкції з протипожежної безпеки.

За статистикою більшість пожеж трапляється з вини людини. Це обумовлено відсутністю знань щодо вимог та правил пожежної безпеки, або халатним ставленням до їх виконання. Тому інструктажі з пожежної безпеки – це обов’язкова профілактика подібних проблем.

Загальна інформація, нормативне регулювання та поділ на види інструктажів з пожежної безпеки

Організацію інструктажів з протипожежної безпеки, регламентують:

Види інструктажів з пожежної безпеки, а також порядок організації та проведення протипожежних інструктажів, навчання і перевірки знань з пожежно-технічного мінімуму встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях».

Посадові особи та працівники проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабміну від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях».

Також інформація про інструктажі з пожежної безпеки міститься у наказі ВМС України від 30.12.2014  № 1417 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні».

Протипожежні інструктажі поділяються на такі види:

Види протипожежного інструктажу за своїм призначенням повністю відповідають інструктажам з охорони праці, але їх кінцевою метою є запобігання виникненню пожеж.

Інструктаж з пожежної безпеки періодичність

Особи у разі прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Посадові особи до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.

Особи, яких приймають на роботу, пов’язану з підвищеною пожежною небезпекою, мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Працівники, зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, один раз на рік проходять перевірку знань нормативних актів з пожежної безпеки.

Вступний протипожежний інструктаж

Вступний протипожежний інструктаж – це перший крок для ознайомлення з системою протипожежної безпеки на підприємстві. На ньому визначаються дії нового працівника у випадку виникнення пожежі та вивчаються правила поведінки для їх запобігання.

Це перша ланка у загальній системі протипожежного захисту. Цей інструктаж є сходинкою, яка ознайомлює з загальними протипожежними правилами та заходами на підприємстві, планами евакуації, системами оповіщення тощо.

Первинний протипожежний інструктаж

Первинний протипожежний інструктаж є логічним продовженням вступного, але проводиться саме на робочому місці до початку виробничої діяльності працівника. Цей інструктаж визначає дії робітника при виникненні пожежі та правила поведінки для її запобігання.

Повторний протипожежний інструктаж

Повторний протипожежний інструктаж, як і інші види протипожежних інструктажів, є аналогом інструктажів з питань з охорони праці. Він спрямований на підтримання набутих знань з пожежної безпеки. Єдина відмінність – це строки проведення. Цей інструктаж проводиться не рідше одного разу на рік.

Багато роботодавців, які сумлінно і наполегливо підвищують рівень знань своїх працівників, запрошують для цього інструктажу спеціалістів МНС. Вони проводять навчання та прикладами (часто – це нещодавні події) спонукають персонал виконувати Закони та Правила з протипожежної безпеки.

Види інструктажів з пожежної безпеки Читайте також: Все про інструктажі з охорони праці на одному порталі

Позаплановий протипожежний інструктаж

Позаплановий інструктаж – це, як правило, розбір неприємної події, що виникла на підприємстві. Обсяг та зміст інструктажу визначають залежно від причин, які його викликали. Як правило, це стосується випадків виникнення пожежі на підприємстві або грубих порушень протипожежної безпеки.

Цільовий протипожежний інструктаж

Види інструктажів пожежної безпеки мають у своєму переліку і цільові інструктажі, які проводять перед виконанням службовцями разових робіт. Наприклад, вогневі роботи за нарядом-допуском, або при ліквідації аварій, стихійного лиха тощо.

Як бачимо, протипожежні інструктажі види яких були розглянуті у цій статті, відрізняються від інструктажів з охорони праці лише метою їх дії, яка спрямована на боротьбу з пожежною небезпекою на підприємстві.

Види інструктажів з пожежної безпеки Скачати журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки

Завантажити зразок Переліку питань та Інструкції з протипожежної безпеки:

Види інструктажів з пожежної безпеки

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати