Телефонуйте безплатно на 0 800 212 312 — отримайте персональну знижку

Розслідуємо нещасні випадки по-новому ▶ ▷

Служба охорони праці

Передрейсовий медичний огляд водіїв

  • 27 січня 2017
  • 18773

Нормативне регулювання, порядок проведення та реєстрація передрейсових медичних оглядів водіїв у журналі. Зобов`язання керівників підприємств та медичних працівників щодо проведення оглядів. Бланк журналу передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв.

Стан здоров'я водія – дуже важливий фактор, який впливає на безпеку керування і на кількість ДТП. Як це можна контролювати? Відповідальність несуть водій та підприємство, яке допускає його до автотранспорту. Як саме здійснюється передрейсовий медичний огляд водіїв  читайте далі в статті.

Загальна інформація та нормативне регулювання

Велика кількість різноманітної будівельної техніки вимагає наявності таких спеціальностей, як тракторист, екскаваторник, машиніст і багато інших. Всі вони повинні проходити передрейсовий медичний огляд. Відповідно до наказу МОЗ України № 65/80 від 31.01.2013 діє Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів. У ньому зазначається, що щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів перевізника перед виїздом їх у рейс.

Передрейсовий медичний огляд водіїв Режим праці та відпочинку водія

Великі автопідприємства, як правило, мають свої медичні пункти та часто проводять медогляди на КПП перед виїздом з автопідприємства. Там медпрацівник проводить обстеження водія у медичному кабінеті. Маленькі підприємства або ФОП заключають договори з лікувальними закладами, або з великими автопідприємствами, де є медсанчастина.

Увага!

Виїзд водія без відмітки у шляховому листі про проходження передрейсового медичного огляду заборонений!

Порушник несе адміністративну відповідальність. У разі скоєння ДТП з тяжкими наслідками, можлива кримінальна відповідальність, як для водія, так і для його керівника.

Передрейсовий медичний огляд водіїв Вас можуть також зацікавити такі статті за темою:

Порядок проведення передрейсових медичних оглядів водіїв

Медичний працівник повинен:

  • візуально оглянути та ретельно опитати водія щодо його самопочуття, сну, наявності або відсутності скарг на стан здоров'я;
  • звернути увагу на стан шкіри, відмітити ознаки або симптоми захворюваності. Провести вимір температури тіла, якщо є зовнішні ознаки погіршення стану водія тощо;
  • перевірити наявність симптомів гострого захворювання або загострення хронічного захворювання. На це можуть вказувати підвищення температури тіла понад 37,2°C, скарги на погане самопочуття, загальна слабкість, головний або зубний біль, гострі болі очей, болі в ділянці вуха, грудній клітині, черевній порожнині тощо.

Передрейсовий медичний огляд водіїв завжди вимагає вимірювання артеріального тиску і частоти серцевих скорочень. У разі виявлення невідповідності – водія відсторонюють від виходу у рейс та направляють до лікувального закладу (п. 4.7 Положення).

Передрейсовий медичний огляд водіїв Склад автомобільної аптечки

Щодо вимог до медпрацівників, які мають право здійснювати  передрейсовий медичний огляд: вони повинні пройти навчання методам проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів на базі Українського медичного центру безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій або його регіональних представництв, отримати Свідоцтво на право проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів, Довідку про внесення до Єдиного реєстру медичних працівників, що проводять щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів, та штамп з висновком про придатність до керування транспортним засобом на всіх підприємствах, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, на яких працюють зазначені медичні працівники (Інструкція МОЗ України, затверджена Наказом №80-1П від 03.03.2008).

Журнал передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв

Результати проходження медогляду заносяться у журнал реєстрації встановленого зразку. Також ставиться печатка у шляховому листі (якщо результат медогляду позитивний). Заповнювати журнал передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв нескладно, однак радимо скористатися інструкцією перш ніж братися до роботи. 

Завантажити Журнал передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв:

Передрейсовий медичний огляд водіїв: нормативне регулювання, порядок проведення та реєстрація оглядів у журналі

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати