text
Служба охорони праці

Нещасний випадок з працівником вдома у вихідний день: обов'язки роботодавця

  • 18 листопада 2013
  • 1154

Працівник підприємства у вихідний день вдома, працюючи на циркулярці, отримав серйозну травму, і перебуває на лікарняному. Які у цьому разі обов’язки роботодавця?

Під нещасними випадками невиробничого характеру слід розуміти не пов’язані з виконанням трудових обов’язків травми, у т. ч. отри­мані внаслідок заподіяних тілесних ушкоджень іншою особою, отруєння, самогубства, опіки, обмороження, утоплення, ураження електрич­ним струмом, блискавкою, травми, отримані внаслідок стихійного лиха, контакту з тваринами тощо, які призвели до ушкодження здоров’я або смерті потерпілих (п. 2 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою КМУ від 22.03.2001 № 270; далі – Порядок № 270).

Факт ушкодження здоров’я внаслідок нещасного випадку встановлює і засвідчує лікувально-профілактичний заклад. Документом, який підтверджує ушкодження здоров’я особи, є листок непрацездатності чи довідка лікувально-профілактичного закладу.

Нещасний випадок з працівником вдома у вихідний день: обов'язки роботодавця Читайте також: Розслідування нещасного випадку: судова практика

Рішення щодо розслідування нещасного випадку, який стався з працюючою особою, приймає керівник організації, де працює потерпілий, на підставі звернення потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, листка непрацездатності або довідки лікувально-профілактичного закладу (п. 11 Порядку № 270). Розслідування нещасних випадків проводиться з метою визначення їх обставин та причин. На підставі результатів розслідування розробляють заходи щодо запобігання подібним випадкам, а також щодо вирішення питань соціального захисту потерпілих (п. 7 Порядку № 270).

Розслідування згідно з Порядком № 270 проводить комісія у такому складі: голова комісії – посадова особа, яку визначає керівник організації; члени комісії – керівник відповідного структурного підрозділу, представник профспілкової організації, членом якої є потерпілий, або уповноваженого трудового колективу, якщо потерпілий не є членом профспілки.

Нещасний випадок з працівником вдома у вихідний день: обов'язки роботодавця Дивіться також: Класифікатор подій, що призвели до нещасного випадку

Розслідування нещасного випадку проводиться протягом 10 календарних днів після створення комісії. У разі потреби цей строк може бути продовжений керівником органу (організації), який призначив розслідування (п. 12 Порядку № 270). За результатами проведеного розслідування складається акт за формою НТ.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів підприємства, установи, організації згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 № 439. Наступні дні, починаючи з шостого, – за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Підставою для оплати тимчасової непрацездатності за всі дні є листок непрацездатності, виданий у встановленому порядку. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль