На час загрози збройної агресії роботодавець може запровадити дистанційну роботу. Для цього він видає зведений наказ про запровадження дистанційної роботи на період воєнного стану.
Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.
Скачайте наказ про запровадження дистанційної роботи на період воєнного стануНаціональний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП), передбачає значну кількість професій, що відповідають критеріям дистанційної роботи.
На час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством, та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру дистанційна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) роботодавця без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну роботу в письмовій формі.
Так скеровує ст. 602 КЗпП України.
Хто може працювати дистанційно під час воєнного стану
Працівника потрібно ознайомити з наказом упродовж двох днів із дня ухвалення, але до запровадження дистанційної роботи.