Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформлення

34739
Зразок заповнення інструкції з охорони праці на підприємстві. Зміст, структура та строки її перегляду

Інструктаж з охорони праці на підприємстві є одним з головних засобів попередження нещасних випадків на виробництві, а інструкція – нормативним документом підприємства, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці.

Перед початком виконання робіт, кожен працівник проходить детальний інструктаж з охорони праці

Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформленняЧитайте також: Все про інструктажі з охорони праці на одному порталі

Загальна інформація та нормативна база

Інструкції, що діють на підприємстві, готуються на основі штатного розпису та технологічних процесів, які можуть вплинути на безпеку та здоров’я робітників. При внесенні змін у штатний розпис переглядають і загальний список чинних інструкцій. Далі роботодавець має його затвердити та розповсюдити по структурним підрозділам організації.

Нормативна база

Інструкції на підприємствах складаються відповідно до Порядку та Положення 

Керівники структурних підрозділів разом зі службою охорони праці організації розробляють та переглядають (за необхідності) інструкції з охорони праці. Якщо на підприємстві проводять складні технологічні операції, то для розробки інструкції створюється комісія або робоча група. Своєю чергою, служба охорони праці організації контролює своєчасну розробку інструкцій та їх перегляд.

Інструкція з охорони праці це не тільки документ на підприємстві, а й серйозна підготовча робота. Вона передбачає глибокий аналіз усіх технологічних процесів та небезпечних факторів на виробництві. Інструкції повинні містити лише ті вимоги з охорони праці, дотримання яких обов’язкове для працівників.

Зміст та структура інструкцій з охорони праці

Обов’язкові розділи інструкції:

  • Загальні положення. Тут містяться загальні відомості про документ та об’єкт.
  • Правила безпеки перед початком робіт. Цей розділ присвячується порядкам (прийняття зміни, організації робочого місця та засобів індивідуального захисту, перевірки справності устаткування), контролю наявності сировини, а також процедура повідомлення керівництва про виявлені недоліки.
  • Правила безпеки під час виконання роботи. Опис всього, що стосується правил безпечного виконання робіт, поводження з матеріалами та інструментами тощо.
  • Правила безпеки після закінчення робіт. Тут містяться усі рекомендації щодо безпечного вимкнення обладнання, техобслуговування, прибирання відходів виробництва, особистої гігієни тощо.
  • Правила безпеки при аваріях. Передусім у цьому розділі описуються всі можливі аварійні ситуації та їх ознаки, дії щодо їх запобігання, правила поведінки. Також міститься перелік протиаварійних засобів та порядок надання домедичної допомоги потерпілим.

Інструкції з охорони праці можна доповнювати й іншими розділами, якщо це необхідно. Також додаються допоміжні матеріали: ілюстрації, переліки нормативних актів тощо.

Завантажити зразок Інструкція з охорони праці на підприємстві у текстовому форматі:

Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформлення

Строки перегляду інструкцій

Проект кожної інструкції підлягає обов’язковому узгодженню зі службою охорони праці та юридичною службою. Інструкція вступає в дію з моменту її затвердження, якщо інше не передбачено наказом роботодавця.

Інструкції мають переглядатися не рідше одного разу на 5 років. Для професій або робіт з підвищеної небезпекою – не рідше одного разу на 3 роки.

Підстави для дострокового перегляду інструкцій з охорони праці:

Служба охорони праці фіксує всі інструкції в реєстраційному спецжурналі. Інструкції друкуються у форматі брошур або аркушів та передаються всім працівникам організації. Керівники підрозділів отримують та зберігають інструкції під підпис в журналі видачі.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль