Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформлення

  • 20 січня 2017
  • 55781

Зразок заповнення інструкції з охорони праці на підприємстві. Зміст, структура та строки її перегляду

Інструкція з охорони праці на підприємстві у текстовому форматі. Зразок оформлення

Завантажте зразок заповнення інструкції з охорони праці на підприємстві. За потреби ви можете його адаптувати до умов вашого підприємства.

Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформлення

Інструктаж з охорони праці на підприємстві є одним з головних засобів попередження нещасних випадків на виробництві, а інструкція – нормативним документом підприємства, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці.

Перед початком виконання робіт, кожен працівник проходить детальний інструктаж з охорони праці

Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформленняЧитайте також: Все про інструктажі з охорони праці на одному порталі

Загальна інформація про інструкції на підприємстві та нормативна база

Інструкції, що діють на підприємстві, готуються на основі штатного розпису та технологічних процесів, які можуть вплинути на безпеку та здоров’я робітників. При внесенні змін у штатний розпис переглядають і загальний список чинних інструкцій. Далі роботодавець має його затвердити та розповсюдити по структурним підрозділам організації.

Нормативна база

Інструкції на підприємствах складаються відповідно до Порядку та Положення.

Керівники структурних підрозділів разом зі службою охорони праці організації розробляють та переглядають (за необхідності) інструкції з охорони праці. Якщо на підприємстві проводять складні технологічні операції, то для розробки інструкції створюється комісія або робоча група. Своєю чергою, служба охорони праці організації контролює своєчасну розробку інструкцій та їх перегляд.

Інструкція з охорони праці це не тільки документ на підприємстві, а й серйозна підготовча робота. Вона передбачає глибокий аналіз усіх технологічних процесів та небезпечних факторів на виробництві. Зразок інструкції з охорони праці на підприємстві повинен містити лише ті вимоги з охорони праці, дотримання яких обов’язкове для працівників.

Перш ніж братися до розробки інструкцій, потрібно зорієнтуватися в тому, які бувають види інструкцій з охорони праці та які вимоги до кожної з них існують.

Зміст та структура інструкцій з охорони праці

Обов’язкові розділи інструкції:

  • Загальні положення. Тут містяться загальні відомості про документ та об’єкт.
  • Правила безпеки перед початком робіт. Цей розділ присвячується порядкам (прийняття зміни, організації робочого місця та засобів індивідуального захисту, перевірки справності устаткування), контролю наявності сировини, а також процедура повідомлення керівництва про виявлені недоліки на робочому місці.
  • Правила безпеки під час виконання роботи. Опис всього, що стосується правил безпечного виконання робіт, поводження з матеріалами та інструментами на робочому місці тощо.
  • Правила безпеки після закінчення робіт. Тут містяться усі рекомендації щодо безпечного вимкнення обладнання, техобслуговування, прибирання відходів виробництва, особистої гігієни тощо.
  • Правила безпеки при аваріях. Передусім у цьому розділі описуються всі можливі аварійні ситуації та їх ознаки, дії щодо їх запобігання, правила поведінки на робочому місці. Також міститься перелік протиаварійних засобів та порядок надання домедичної допомоги потерпілим.

Інструкції з охорони праці можна доповнювати й іншими розділами, якщо це необхідно. Також додаються допоміжні матеріали: ілюстрації, переліки нормативних актів тощо. 

Строки перегляду інструкцій

Проект кожної інструкції підлягає обов’язковому узгодженню зі службою охорони праці та юридичною службою. Інструкція вступає в дію з моменту її затвердження, якщо інше не передбачено наказом роботодавця.

Інструкції мають переглядатися не рідше одного разу на 5 років. Для професій або робіт з підвищеної небезпекою – не рідше одного разу на 3 роки.

Підстави для дострокового перегляду інструкцій з охорони праці:

Служба охорони праці фіксує всі інструкції в реєстраційному спецжурналі. Інструкції друкуються у форматі брошур або аркушів та передаються всім працівникам організації. Керівники підрозділів отримують та зберігають інструкції під підпис в журналі видачі.

Іноді дуже зручно мати інструкції з охорони праці за професіями під рукою. Саме тому ми вирішили допомогти вам та зібрати всі інструкції з охорони праці за професіями, розміщені на нашому порталі, в одній статті. Ознайомтеся з ними та скачайте їх за необхідності. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати