Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформлення

8504
Зразок заповнення інструкції з охорони праці на підприємстві. Зміст, структура та строки її перегляду

Інструктаж з охорони праці на підприємстві є одним з головних засобів попередження нещасних випадків на виробництві, а інструкція – нормативним документом підприємства, що містить обов‘язкові вимоги з охорони праці.

Перед початком виконання робіт, кожен працівник проходить детальний інструктаж з охорони праці

Загальна інформація та нормативна база

Інструкції, що діють на підприємстві, готуються на основі штатного розкладу та технологічних процесів, які можуть вплинути на безпеку та здоров‘я робітників. При внесенні змін у штатний розклад, переглядають і загальний список діючих інструкцій. Далі роботодавець має його затвердити та розповсюдити по структурним підрозділам організації.

Нормативна база

Інструкції на підприємствах складаються відповідно до Порядку та Положення 

Керівники структурних підрозділів разом зі службою охорони праці організації розробляють та переглядають (за необхідності) інструкції. Якщо на підприємстві проводять складні технологічні операції, то для розробки інструкції створюється комісія або робоча група. В свою чергу, служба охорони праці організації контролює своєчасну розробку та перегляд на відповідність інструкцій.

Інструкція з охорони праці – це не тільки документ на підприємстві, а й серйозна підготовча робота. Вона включає в себе глибокий аналіз усіх технологічних процесів та небезпечних факторів на виробництві. Інструкції повинні містити виключно ті вимоги з охорони праці, дотримання яких обов‘язкове для працівників.

Зміст та структура інструкцій з охорони праці

Обов‘язкові розділи інструкції:

 • Загальні положення. Тут містяться загальні відомості про документ та об’єкт.
 • Правила безпеки перед початком робіт. Цей розділ присвячується порядкам (прийняття зміни, організації робочого місця та ЗІЗ, перевірки справності устаткування), контролю наявності сировини, а також процедура повідомлення керівництва про виявлені недоліки.
 • Правила безпеки під час виконання роботи. Опис всього, що стосується правил безпечного виконання робіт, поводження з матеріалами та інструментами тощо.
 • Правила безпеки після закінчення робіт. Тут містяться усі рекомендації щодо безпечного вимкнення обладнання, техобслуговування, прибирання відходів виробництва, особистої гігієни тощо.
 • Правила безпеки при аваріях. В першу чергу, в цьому розділі описуються всі можливі аварійні ситуації та їх ознаки, дії щодо їх запобігання, правила поведінки. Також міститься перелік протиаварійних засобів та порядок надання першої допомоги потерпілим.

Інструкції можна доповнювати й іншими розділами, якщо це необхідно. Також додаються допоміжні матеріали: ілюстрації, переліки нормативних актів тощо.

Завантажити зразок Інструкція з охорони праці на підприємстві у текстовому форматі:

Інструкція з охорони праці на підприємстві. Зразок оформлення

Строки перегляду інструкцій

Проект кожної інструкції підлягає обов‘язковому узгодженню із службою охорони праці та юридичною службою. Інструкція вступає в дію з моменту її затвердження, якщо інше не передбачено наказом роботодавця.

Інструкції мають переглядатися не рідше одного разу на 5 років. Для професій або видів робіт з підвищеної небезпекою – не рідше 1р./3роки.

Підстави для дострокового перегляду інструкцій:

 • у випадку зміни законодавства або нормативних документів з охорони праці;
 • за настановою органів Держконтролю;
 • при аварії або нещасному випадку (за потреби).

Служба охорони праці фіксує усі інструкції в реєстраційному спецжурналі. Інструкції друкуються у форматі брошур або аркушів та передаються усім, працюючим в організації. Керівники підрозділів отримують та зберігають інструкції під підпис в журналі видачі.Ваша персональна добірка.

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.