Перевірка знань з охорони праці: загальна інформація та нормативне регулювання

10945
Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці? Як часто вона проводиться? Хто перевіряє? Усі відповіді далі в статті.

Періодичність та порядок проходження перевірки знань з питань охорони праці для окремо визначених груп чи категорій працівників, інші питання, що стосуються такої перевірки, визначені в наказі Держкомітету України по нагляду за охороною праці № 15, підписаному 26.01.2005 року. Власне, вказаним документом затверджено Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (далі – ОП).

Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці

Звертаємо увагу, що перевірка знань працівників з охорони праці є обов’язковою не для всіх. Вона проводиться, на відміну від інструктажів з охорони праці, лише для окремо визначених осіб. Зокрема, до них належать ті категорії працівників, які зайняті на роботах, що, згідно із законодавством, належать до небезпечних. Також таку перевірку мають проходити ті працівники, які перебувають на посадах чи виконують роботи, що потребують професійного добору. Разом з цим, перевірку знань з охорони праці на підприємстві проходять і посадові особи, що перебувають на керівних посадах та є відповідальними за безпечне ведення робіт на підприємстві, спеціалісти служб ОП та ін.

Вичерпний перелік цих осіб міститься у наступних документах:

Періодичність перевірки знань з охорони праці

Важливо

В Положенні (дод. № 4) затверджено Типовий тематичний план та програму навчання з питань охорони праці посадових осіб. Саме за цим нормативним документом, кожних 3 роки перевіряють знання з ОП осіб, перелічених у дод. №3 до Положення.

Щодо пожежонебезпечних робіт

Перевірка знань з охорони праці має проводитися і для службових осіб, які здійснюють пожежонебезпечні роботи. Вони проходять дану перевірку одразу перед тим, як приступлять до своїх прямих посадових обов’язків, та згодом, кожні 3 роки. Для безпосередніх виконавців робіт перевірка проводиться щорічно. Як посадових осіб, так і працівників, однаково атестують на предмет знання пожежно-технічного мінімуму та усіх нормативних актів з пожежної безпеки. Варто зазначити, що перед контролем знань, вони обов’язково проходять спецнавчання щодо пожежної безпеки.

Щодо профдобору на посади

Перевірка знань з охорони праці на підприємстві для осіб, які займають посади, що потребують профдобору або виконують небезпечні роботи, має проводитися щорічно. Попередньо вони мають пройти навчання. Після чого їх знання перевірятимуться, спеціально створеною у закладі, комісією.

Комісія для перевірки знань з охорони праці

Очолює комісію, зазвичай, керівник організації. Для затвердження складу комісії керівник має видати та підписати відповідний наказ. Усі члени комісії також попередньо проходять навчання з ОП. Для успішного складення іспиту, робітники повинні знати відповідний навчальний мінімум із законодавчих актів з ОП, дотримання яких входить до їхніх посадових та функціональних обов’язків. Результати такої перевірки обов’язково вносять до протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль