Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Перевірка знань з охорони праці: загальна інформація та нормативне регулювання

  • 19 січня 2017
  • 18468

Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці? Як часто вона проводиться? Хто перевіряє? Усі відповіді далі в статті.

Періодичність та порядок проходження перевірки знань з питань охорони праці для окремо визначених груп чи категорій працівників, інші питання, що стосуються такої перевірки, визначені в наказі Держкомітету України по нагляду за охороною праці № 15, підписаному 26.01.2005 року. Власне, вказаним документом затверджено Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (далі – ОП).

Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці

Звертаємо увагу, що перевірка знань працівників з охорони праці є обов’язковою не для всіх. Вона проводиться, на відміну від інструктажів з охорони праці, лише для окремо визначених осіб. Зокрема, до них належать ті категорії працівників, які зайняті на роботах, що, згідно із законодавством, належать до небезпечних. Також таку перевірку мають проходити ті працівники, які перебувають на посадах чи виконують роботи, що потребують професійного добору. Водночас перевірку знань з охорони праці на підприємстві проходять і посадові особи, що перебувають на керівних посадах та є відповідальними за безпечне ведення робіт на підприємстві, спеціалісти служб ОП та ін.

Вичерпний перелік цих осіб міститься у таких документах:

Періодичність перевірки знань з охорони праці

Важливо

В Положенні (дод. № 4) затверджено Типовий тематичний план та програму навчання з питань охорони праці посадових осіб. Саме за цим нормативним документом, кожних 3 роки перевіряють знання з ОП осіб, перелічених у дод. №3 до Положення.

Щодо пожежонебезпечних робіт

Перевірка знань з охорони праці має проводитися і для службових осіб, які здійснюють пожежонебезпечні роботи. Вони проходять дану перевірку одразу перед тим, як приступлять до своїх прямих посадових обов’язків, та згодом, кожні 3 роки. Для безпосередніх виконавців робіт перевірка проводиться щорічно. Як посадових осіб, так і працівників, однаково атестують на предмет знання пожежно-технічного мінімуму та усіх нормативних актів з пожежної безпеки. Варто зазначити, що перед контролем знань, вони обов’язково проходять спецнавчання щодо пожежної безпеки.

Щодо профдобору на посади

Перевірка знань з охорони праці на підприємстві для осіб, які займають посади, що потребують профдобору або виконують небезпечні роботи, має проводитися щорічно. Попередньо вони мають пройти навчання. Після чого їх знання перевірятимуться, спеціально створеною у закладі, комісією.

Комісія для перевірки знань з охорони праці

Очолює комісію, зазвичай, керівник організації. Для затвердження складу комісії керівник має видати та підписати відповідний наказ. Усі члени комісії також попередньо проходять навчання з ОП. Для успішного складення іспиту, робітники повинні знати відповідний навчальний мінімум із законодавчих актів з ОП, дотримання яких входить до їхніх посадових та функціональних обов’язків. Результати такої перевірки обов’язково вносять до протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати