Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Дозвіл інженера з охорони праці на поновлення робіт

  • 18 листопада 2013
  • 5529

Інженер з охорони праці може видавати обов’язкові для виконання приписи та забороняти експлуатацію обладнання. Після усунення відповідних порушень зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу інженера з охорони праці. Яким чином оформлюється припис інженера з охорони праці на поновлення робіт? Відповідь знайдете у статті. А також скачайте за потреби зразок припису інженера з охорони праці.

Завантажити Припис інженера з охорони праці зразок (бланк)

Дозвіл інженера з охорони праці на поновлення робіт

Відповідно до розділу 4 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 15.11.2004 № 255 (НПАОП 0.00-4.21-04; далі — Типове положення), спеціалісти служби охорони праці мають право зупиняти роботу виробництв, дільниці, машин, механізмів, устатковання у разі порушень, які створюють загрозу життю або здоров’ю працівників.

Форма припису 1-ОП (додаток до Типового положення) передбачає, що зупинені роботи можуть бути поновлені з письмового дозволу спеціаліста з охорони праці після усунення вказаних порушень.

Припис інженера з охорони праці

Типовим положенням не передбачено форми письмового дозволу на поновлення зупинених робіт або обладнання, наприклад, на зразок Рішення про поновлення роботи (виробництва) за формою додатка 7 до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 № 826. Однак згідно з вимогами законодавства можна визначити, як може бути надано дозвіл на поновлення зупинених робіт.

Суттєвим є те, що рішення поновити зупинені роботи повинна приймати посадова особа, яка видала припис, або уповноважена нею особа у разі усунення порушень, що призвели до заборони. Оскільки припис Форма 1-ОП містить графу «Відмітка про виконання», де зазначається дата фактичного виконання заходів і проставляються підписи осіб, яка видала припис та яка його отримала, то наявність підпису спеціаліста служби охорони праці про повне усунення виявлених порушень може бути підставою для поновлення роботи зупиненого обладнання.

Варто зазначити, що дозвіл на поновлення роботи зупиненого обладнання також може видавати керівник підприємства, якому безпосередньо підпорядковується керівник служби охорони праці, але у такому разі відповідальність за наслідки поновлення роботи обладнання покладається на керівника підприємства.

Дозвіл інженера з охорони праці на поновлення робіт Дізнайтеся, що робити, якщо керівник підприємства не реагує на приписи інженера із охорони праці 

Нормативно-правовими актами не встановлено форми журналу реєстрації приписів. Радимо скористатися формою журналу реєстрації приписів служби охорони праці, розміщеною на нашому порталі.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати