Наказ про тимчасове переведення працівника на іншу роботу

2 листопада 2021
2039
Середній бал: 5 із 5

Перевести працівників на іншу роботу можна на строк, необхідний, щоб усунути або ліквідувати надзвичайну ситуацію. Про те, як скласти наказ про тимчасове переведення працівника на іншу роботу, — далі.

Для того, щоб відвернути або ліквідувати наслідки стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій, а також за інших обставин, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, роботодавець має право тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором. Це передбачено ч. 2 ст. 33 КЗпП. При цьому робота не повинна бути протипоказана працівнику за станом здоров’я. 

Зверніть увагу! Вагітну, мати дитини віком до 6-ти років чи дитини з інвалідністю, особу віком до 18-ти років без їхньої згоди законодавство забороняє переводити на іншу роботу.

Перевести працівника можна на строк, необхідний, щоб усунути або ліквідувати надзвичайну ситуацію, але не більше одного місяця. Водночас закон не обмежує кількість таких переведень на рік.

Як визначити, чи загрожує ситуація на виробництві життю працівника

Наказ про тимчасове переведення працівника на іншу роботу

Для того, щоб тимчасово перевести працівника на іншу роботу, потрібно видати відповідний наказ. У документі зазначте причини і строк переведення, персональний склад працівників, яких переводите.

Також визначте умови оплати праці. При тимчасовому переведенні оплачують виконану роботу, але в розмірі не менше середнього заробітку за попередньою роботою. Вкажіть систему оплати праці (почасова, відрядна), посадові оклади (тарифні ставки) за «новими» посадами або зазначте, що зберігаєте середній заробіток за попередньою роботою.

До початку роботи за новою посадою з наказом потрібно ознайомити працівників, яких він стосується. Вони мають проставити на першому примірнику наказу чи спеціальному бланку підписи й дату ознайомлення (п. 11 гл. 9 розд. ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).

Якщо працівник відмовляється ознайомитися з наказом при свідках, складіть акт. Роботодавець має право кваліфікувати відмову від переведення як порушення трудової дисципліни (ст. 139 КЗпП) і застосувати дисциплінарне стягнення (ст. 147 КЗпП).

logo