Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві

  • 23 червня 2018
  • 29261

Все, що потрібно знати про первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві. Якими нормативними актами передбачено проведення первинного інструктажу на підприємстві, який перелік питань він охоплює. Також скачайте зразок заповення журналу про проведений первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві.

Первинний інструктаж з охорони праці зразок

Скористайтесь зразком заповнення Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці як орієнтиром при внесенні даних про проведений первинний інструктаж з охорони праці.

Первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві

Якими нормативними актами закріплено первинний інструктаж на підприємстві та його програму

Статтею 18 Закону України «Про охорону праці» (далі – Закон про ОП) на робітника покладено обов’язок пройти інструктажі з ОП, зокрема й первинний інструктаж, перед тим, як він почне виконувати свої посадові (робочі) обов’язки. Своєю чергою, проходження такого інструктажу всіма без винятку особами повинен забезпечити роботодавець.

Варто зазначити, що первинний інструктаж має проводитися безпосередньо на робочому місці.

Загалом вимоги до проведення інструктажів, їх порядок наведені у Типовому положенні, затвердженому наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 № 15. Згідно з Типовим положенням (пункт 6.4) первинний інструктаж може проводитися, як окремо з кожним працівником (індивідуальний інструктаж), або ж одночасно з декількома працівниками, що належать до одного фаху (груповий). Первинний інструктаж на робочому місці проводиться за чинними інструкціями з охорони праці, які діють на підприємстві відповідно до виконуваних робіт.

Первинний інструктаж з охорони праці на підприємстві Чи проводити первинний інструктаж позаштатному працівнику – відповідь у статті

Перелік питань первинного інструктажу з охорони праці

Посадовій особі, яка відповідає за дотримання ОП на підприємстві, в установі або ж організації не потрібно розробляти окремо для кожної професії чи виду робіт індивідуальну програму первинного інструктажу.

Зверніть увагу!

Програма первинного інструктажу з охорони праці не передбачена Типовим положенням.

Однак так умовно можна назвати перелік тем, з якими повинні ознайомлюватися працівники, робітники та посадові особи на кожному підприємстві незалежно від його форми власності чи підпорядкування.

Зокрема у такій програмі мають міститися основні поняття безпеки під час роботи. Це інформація про:

  • наявне обладнання;
  • робочий процес;
  • підготовку робочого місця;
  • інструкції з профілактики травмонебезпечних ситуацій.

Серед обов’язкових тем також і перелік чинних нормативно-правових актів у сфері охорони праці, які стосуються діяльності працівника, питання соціального страхування від нещасних випадків, відповідальність у разі порушення законодавчих вимог у сфері ОП тощо.

Також програма первинного інструктажу з охорони праці на підприємстві повинна містити і питання:

Окремими розділами викладено питання первинного інструктажу з охорони праці щодо різних видів безпеки: пожежної, при роботі з вибухонебезпечними речовинами та з електрикою. Ціла тема присвячена медичним питанням та дотриманню норм гігієни в процесі трудової діяльності. До цієї ж теми належать питання про уникнення захворювань, отриманих на роботі, а також професійних отруєнь.

Останні розділи присвяченні темам аварій та надзвичайних ситуацій, їх уникненню або ж, у разі їх настання – ліквідації та наданню домедичної допомоги потерпілим. Дев’ятий розділ є відсилочним. У ньому зазначено, що локальні акти повинні розроблятися з урахуванням особливостей конкретних видів робіт, виконуваних на підприємстві.

Загалом програма первинного інструктажу з питань охорони праці містить дев’ять окремих тем з десятками різноманітних важливих питань у галузі ОП, з якими повинні бути ознайомлені всі особи в процесі їх трудової діяльності. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати