Розслідування нещасного випадку на збанкрутілому підприємстві: чиїх рук справа

144
Хто повинен займатися розслідуванням нещасного випадку на підприємстві після його банкрутства. Порядок проведення та алгоритм дій.

Порядок розслідування нещасних випадків, які сталися на підприємствах, що через деякий час збанкрутіли, залежить від:

 1. ліквідували підприємство;
 2. призначили його правонаступника.

Не заплутатися у складних юридичних термінах та процедурах допоможе поетапна консультація експерта.

За останні роки зросла кількість збанкрутілих суб’єктів підприємницької діяльності та, як наслідок, — кількість незавершених розслідувань нещасних випадків на них.

Хто ж має проводити розслідування — правонаступник чи орган Держпраці?

Процес розслідування нещасних випадків, що зв’язані зі збанкрутілими суб’єктами підприємництва, проводять згідно п. 23 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232

Якщо відбулася реорганізація компанії, де стався нещасний випадок, розслідування займається її правонаступник, а при ліквідації – вирішується судом. В тому разі, коли факт настання нещасного випадку встановлено судом, організацією розслідування займається місцевий орган Держпраці, де відбувся інцидент, та скликається комісія у складі від 4-х осіб.Порядок проведення розслідування нещасного випадку на виробництві, що стався на збанкрутілому підприємстві, буває 2-ох варіантів:

Варіант 1

Полягає у ліквідації компанії та встановленні судом факту настання нещасного випадку. Він передбачає судову тяганину. Крім того, у разі пов’язання нещасного випадку з виробництвом не буде прив’язки нещасного випадку до діючого суб’єкта підприємництва, який здійснює внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України.

Варіант 2

Другий шлях передбачає визначення правонаступника збанкрутілого підприємства, здійснення розслідування інциденту із представниками підприємства-правонаступника у комісії. При цьому згідно чинного законодавства строк визначення підприємства-правонаступника збанкрутілого суб’єкта підприємництва може бути 12 місяців і більше.

Тривалість процедури з ліквідації, строк дії санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство не має бути більше ніж 12-ть місяців із дня затвердження судом відповідного плану санації. Законом не обмежуються строки ані скорочення, ані подовження процедури ліквідації підприємства.

Повна версія тексту доступна тут Ваша персональна добірка.

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  Позбутьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.