Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Засоби захисту та перевірка технічного стану під час експлуатації будівельної колиски

  • 16 листопада 2016
  • 1575

Згідно з додатком 1 до ДСТУ Б В.2.8-39:2011«Засоби підмощування. Загальні технічні умови» будівельна колиска — підвісна конструкція з робочим місцем, переміщуваним по висоті. Тобто будівельні колиски належать до засобів пiдмощування.

Засоби індивідуального захисту для роботи на будівельній колисці

Під час демонтажу та перестановки консолей колиски, а також експлуатації колиски працівники мають користуватися засобами захисту при роботі на висоті (запобіжним поясом і страхувальним канатом), місце закріплення яких має бути визначене проектно-технологічною документацією або особою, відповідальною за безпечну експлуатацію колиски. Під час проведення робіт на об’єкті будівництва працівники мають бути додатково забезпечені захисним шоломом і сигнальним жилетом.

Зазначимо, що під час роботи у робочій колисці підіймача (автовишки) працівники мають бути прикріплені запобіжним поясом до поручня колиски (пп. 4.14.68 НПАОП 45.2-1.02-90).

Технічний стан будівельної колиски

Перевірку технічного стану (технічне опосвідчення) колиски проводять перед введенням в експлуатацію, після капітального ремонту та періодично через кожні 12 місяців, за результатами якої складають акт. Під час технічного опосвідчення здійснюють огляд колиски, а також статичне та динамічне випробування. Особа, яка проводила ці роботи, записує у паспорт на колиску результати технічного опосвідчення.

Проекти виконання робіт у будівництві Вам можуть стати у пригоді статті

Перед застосуванням колиску оглядає особа, відповідальна за безпечне виконання робіт, за участю осіб, відповідальних за технічний стан колиски (майстра, бригадира тощо), результати огляду фіксують у Журналі приймання та огляду риштувань та помостів за формою, наведеною у додатку 6 до НПАОП 0.00-1.15-07. Відповідно до пункту 5.6.24 НПАОП 45.2-1.02-90 колиска підлягає періодичному огляду 1 раз на 10 днів особою, відповідальною за її технічний стан.

Дозвіл на експлуатацію підвісних колисок

Зауважимо, що згідно з п. 101 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, робота підйомних і підвісних колисок належить до робіт з підвищеною небезпекою. А на роботи, що виконують за допомогою підйомних і підвісних колисок, необхідно отримати дозвіл від територіального органу Держпраці щодо спроможності виконання цих видів робіт. Це визначено у п. 18 додатка 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107.

Вимоги безпечної експлуатації будівельних колисок визначені такими нормативними документами:

  • ДСТУ Б В.2.8-39:2011 «Засоби підмощування. Загальні технічні умови» (аналог ГОСТ 24258-88);
  • розділ 7.3 ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці та промислова безпека у будівництві. Основні положення»;
  • підрозділи 6.4, 7.11.2 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07);
  • розділ 4.22 Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів (НПАОП 0.00-1.01-07);
  • розділ 5.6 Правил охорони праці при будівництві та ремонті об’єктів житлово-комунального господарства (НПАОП 45.2-1.02-90);
  • пункти VІ-64-VІ-96 додатка 19 до Правил безпечної експлуатації житлових і громадських будівель (НПАОП 45.21-1.04-79);
  • Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями (НПАОП 0.00-1.71-13), вимоги електробезпеки — розділи 6, 7 Правил будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок (НПАОП 40.1-1.32-01).

Нещасний випадок на виробництві У статті Порушення норм охорони праці під час робіт на будівельних майданчиках знайдіть порушення та обговоріть їх із колегами. За потреби перегляньте стандарти, на які посилається експерт

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати