text
Служба охорони праці

Смерть на роботі від загального захворювання: практика розслідування

  • 11 вересня 2014
  • 1973

Смерть працівника може настати під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків. Комісія з розслідування може визнати такий нещасний випадок не пов’язаним з виробництвом, якщо за висновком судово-медичної експертизи смерть є природною або від загального захворювання

Відповідно до пункту 7 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232), нещасні випадки під час виконання трудових обов’язків, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше, а також настання смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків, підлягають розслідуванню.

У побутовій кімнаті чергового персоналу інженерно-технічного відділу підприємства N був знайдений слюсар-сантехнік Ш. без ознак життя.

Згідно з пунктом 37 Порядку № 1232 про нещасний випадок із смертельним наслідком керівник підприємства передав протягом однієї години з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок, зокрема, Фондові соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок.

Враховуючи факт смерті, відповідно до вимог Порядку № 1232 було призначено спеціальне розслідування нещасного випадку.

Члени спеціальної комісії зустрілися з членами сім’ї потерпілого з метою розгляду питань щодо розв’язання соціальних проблем, які виникли внаслідок нещасного випадку, внесення пропозицій щодо їх розв’язання, роз’яснення прав у зв’язку з настанням нещасного випадку.

Обставини нещасного випадку, встановлені спеціальною комісією

 21.02.2013 о 09:00 слюсар-сантехнік Ш. приступив до чергування та виконання поточних робіт з нагляду за тепловою мережею, водопровідними та каналізаційними мережами підприємства. Під час роботи працівник Ш. не скаржився на стан здоров’я та по медичну допомогу не звертався.

Згідно з графіком чергування сантехніків і електриків підприємства N, затвердженим головним інженером та погодженим головою профспілки, для чергових слюсарів-сантехніків встановлено режим роботи — доба через три з 09:00 до 09:00 наступної доби.

22.02.2013 близько 07:00 електрик В. при проведенні чергового обходу приміщень корпусу з метою перевірки стану електромережі, світлового режиму та роботи електродвигунів у побутовій кімнаті чергового персоналу інженерно-технічного відділу виявив працівника Ш., який лежав на кушетці у робочому спецодязі без ознак життя.

Електрик В. повідомив про те, що сталося, інженера підприємства та чергового центру, який викликав швидку медичну допомогу. Лікар констатував смерть працівника Ш.

Згідно з висновком експерта Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи смерть громадянина Ш. настала від хронічної ішемічної хвороби серця, з розвитком серцевої недостатності.

Будь-якого впливу шкідливих та небезпечних факторів на потерпілого комісія не виявила.

Обставинами, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом,

і складається акт за формою Н-1, зокрема, є раптове погіршення стану здоров’я потерпілого або його смерті під час виконання трудових (посадових) обов’язків внаслідок впливу небезпечних чи шкідливих виробничих факторів та/або факторів важкості чи напруженості трудового процесу, що підтверджено медичним висновком, або якщо потерпілий не пройшов обов’язкового медичного огляду відповідно до законодавства, а робота, що виконувалася, протипоказана потерпілому відповідно до медичного висновку

(ч. 18 п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232)

Висновки спеціальної комісії

 За результатами розслідування спеціальною комісією було встановлено, що основною причиною нещасного випадку став незадовільний стан здоров’я — хронічна ішемічна хвороба серця з розвитком серцевої недостатності (що підтверджується висновком експерта Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи).

Згідно з частиною 6 пункту 16 Порядку № 1232 обставинами, за яких нещасні випадки не визнаються такими, що пов’язані з виробництвом, є природна смерть, смерть від загального захворювання або самогубство (крім випадків, зазначених у п. 15 цього Порядку), що підтверджено висновками судово-медичної експертизи та/або відповідною постановою про закриття кримінального провадження. Нещасний випадок, що стався 03.03.2013 із слюсарем-сантехніком Ш., визнано не пов’язаним з виробництвом.

Осіб, дії або бездіяльність яких призвели до настання нещасного випадку, не виявлено. Акт за формою Н-1 не оформлювався.

Страхові виплати внаслідок нещасного випадку

 Враховуючи те, що за результатами розслідування комісією було визнано нещасний випадок не пов’язаним з виробництвом, акт за формою Н-1 не складався. Отже, члени родини потерпілого не мають права на страхові виплати від Фонду.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль