Кабінет передрейсових оглядів водіїв

12 жовтня 2020
1070
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.

Скачайте табель оснащення приміщення для медоглядів водіїв

Медогляди водіїв транспортних засобів проводять відповідно до Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ, МВС від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення). Цим документом передбачено, що водії, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів, мають проходити щозмінні передрейсовий та післярейсовий медичні огляди.

Щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів проводять у відведеному спеціальному приміщенні. У ньому медичний працівник опитує водія щодо його самопочуття, перевіряє наявність симптомів гострого захворювання або загострення хронічного захворювання та в обов’язковому порядку вимірює артеріальний тиск і частоту скорочень серця водія. У разі виявлення ознак тимчасової непрацездатності водій не допускається до керування транспортним засобом відповідної категорії.

Зверніть увагу! Щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв транспортних засобів проводяться лише в індивідуальному порядку. Перебування у кабінеті передрейсових медичних оглядів водіїв під час огляду сторонніх осіб забороняється.

Оснащення кабінету передрейсових оглядів водіїв

Приміщення, в якому оглядають водіїв, повинно бути оснащене відповідно до Табеля оснащення постійного спеціального приміщення для проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів (далі — Табель оснащення). Згідно з цим документом у приміщенні для огляду водіїв серед іншого повинні бути:

  • кушетка медична;
  • прилад для визначення артеріального тиску;
  • термометр;
  • стетофонендоскоп;
  • алкометр для визначення парів етилового спирту в повітрі, що видихається;
  • експрес-тести на алкоголь і наркотики;
  • стіл для медичного устаткування;
  • шпатель медичний;
  • набір медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги.

Також у кабінеті зберігається Журнал щозмінного передрейсового (післярейсового) медичного огляду водіїв. Журнал заповнюється медичним працівником, який проводить щозмінний передрейсовий та післярейсовий медичні огляди водіїв.

У Табелі оснащення наведено перелік речей і пристроїв для обладнання кабінету передрейсового медичного огляду водіїв та їх кількість, однак не вказана періодичність їх заміни.

Вимоги безпеки до робочого місця водія Під час пандемії COVID-19 роботодавці повинні подбати про створення безпечних умов праці водіям. Як правильно це зробити — підкаже шпаргалка.

Як роботодавцю організувати безпечні умови праці водіям під час карантину, — роз'яснення Держпраці

▶ Скачати шпаргалку ◀

logo