Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Повідомлення про нещасний випадок на виробництві: зразок заповнення

  • 25 жовтня 2016
  • 10200

Роботодавець зобов'язаний надсилати Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань повідомлення про нещасний випадок. Як правильно заповнювати форму цього документа

Основним документом, що регламентує послідовність дій у разі нещасного випадку на виробництві, є постанова Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232).

Відповідно до офіційного документа керівник організації має надіслати повідомлення про нещасний випадок на виробництві Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд). Недотримання цієї вимоги передбачає адміністративну відповідальність.

Отже, якщо на виробництві стався нещасний випадок, про це терміново має бути проінформований керівник робіт або інша уповноважена особа. Повідомити їх може сам потерпілий або особа, яка його виявила, чи інший свідок. Безпосередній керівник робіт, у свою чергу, повідомляє про нещасний випадок роботодавця. Тоді керівник підприємства надсилає до Фонду повідомлення про нещасний випадок на виробництві за допомогою засобів зв’язку — протягом однієї години, на паперовому носії — протягом 24 годин. Форма повідомлення про нещасний випадок на виробництві зазначена у додатку 2 до Порядку № 1232.

Повідомлення про нещасний випадок (зразок заповнення)

завантажити

Повідомлення про нещасний випадок зразок

У пункті 37 Порядку 1232 передбачено випадки, про які керівник підприємства має повідомити Фонд протягом однієї години — засобами зв’язку та протягом трьох годин — на паперовому носії:

  • груповий нещасний випадок;
  • нещасний випадок, що призвів до смерті, чи спричинив тяжкі наслідки;
  • якщо працівник помер або зник під час виконання трудових обов’язків.

Зауважимо, що Порядок № 1232 передбачає лише одну форму повідомлення про нещасний випадок (додаток  2). Для того, щоб визначити причину нещасного випадку при заповненні форми, необхідно керуватися Класифікатором, наведеним у додатку 4 до Порядку № 1232.

Повідомлення про нещасний випадок на виробництві: зразок заповнення Читайте також: Розслідування нещасного випадку: судова практика

Порядок № 1232 також передбачає, що медичний заклад протягом 24 годин має передати Фонду екстрене повідомлення про звернення потерпілого, оформлене на паперовому носії. Форму цього повідомлення затверджено у додатку 1 до Порядку № 1232.

Екстрене повідомлення про звернення потерпілого щодо настання нещасного випадку на виробництві (завантажити)

Екстренне повідомлення зразок

Нагадаємо, що за несвоєчасне повідомлення (неповідомлення) про нещасний випадок на виробництві встановлено адміністративну відповідальність. Так, відповідно до статті 165-4 КЗпАП України про адміністративні правопорушення за несвоєчасне інформування Фонду про нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, встановлено адміністративну відповідальність — штраф від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг; 136–255 грн.), а у разі повторного правопорушення протягом року — від 10 до 20 нмдг (170–340 грн.).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати