text
Служба охорони праці

Право на додаткову відпустку за роботу із шкідливими умовами праці

  • 11 вересня 2014
  • 1010

Як надається щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці? Чи можна працівникам надавати щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими умовами праці, якщо минуло більш, ніж 6 років з моменту останньої атестації робочих місць за умовами праці?

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надається працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, за Списком виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290 (додаток 1 у редакції постанови КМУ від 13.05.2003 № 679; далі — Список).

Конкретну тривалість такої відпустки встановлюють колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

На підставі результатів атестації робочих місць оцінюють фактичний стан умов праці на робочому місці. Це означає, що для отримання зазначеного права за результатами атестації умови праці працівника на відповідному робочому місці мають бути віднесені до категорії шкідливих.

Гігієнічною класифікацією праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.2001 № 528, визначено, що шкідливі умови праці характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працівника та/або його потомство. Умови і характер праці, при яких рівень шкідливих виробничих факторів не перевищує встановлених гігієнічних нормативів, вважаються допустимими.

Без результатів атестації робочих місць за умовами праці неможливо встановити, чи є перевищення гігієнічних нормативів на його робочому місці.

Санітарно-гігієнічні дослідження факторів виробничого середовища і трудового процесу під час проведення атестації робочих місць мають бути проведені санітарними лабораторіями підприємств і організацій, атестованими органами Держспоживстандарту і МОЗ, за списками, що узгоджуються з органами Державної експертизи умов праці, а також на договірній основі лабораторіями територіальних санітарно-епідеміологічних станцій.

При цьому враховують Показники та критерії умов праці, за якими надаватимуться щорічні додаткові відпустки працівникам, зайнятим на роботах, пов’язаних з негативним впливом на здоров’я шкідливих виробничих факторів, затверджені наказом МОЗ України, Мінпраці України від 31.12.1997 № 383/55.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, атестацію робочих місць проводять у строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років.

Зверніть увагу!

Право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці має бути підтверджено за результатами атестації робочих місць. Після закінчення цього строку працівники не мають права на таку відпустку.

Тож у разі, якщо атестацію робочих місць за умовами праці не проведено або несвоєчасно проведено, працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, втрачають право на будь-які пільги і компенсації, передбачені законодавством за роботу із шкідливими умовами праці.

Водночас Законом України «Про внесення зміни до ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про працю» від 17.05.2012 № 4714-VI внесено зміни до ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-Х. Згідно зі змінами встановлено адміністративну відповідальність посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, зокрема, за порушення строку проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення. Зазначені порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 510–1700 грн.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль