Наказ про надання щорічної основної відпустки

23 травня 2022
41601
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.

Наказ на відпустку 2022: зразки документів

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Працівник має право поділити щорічну відпустку на частини будь-якої тривалості. При цьому основна безперервна її частина має становити не менше ніж 14 календарних днів (к. д.).

Чи може роботодавець не надати відпустку під час воєнного стану

Як оформити наказ про надання щорічної основної відпустки 2022

Наказ на відпустку можна оформити двома способами:

  • за типовою формою № П-3, затвердженою наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489;
  • за формою, відмінною від типової.

Зверніть увагу!

При оформленні наказу про надання щорічної відпустки за формою, відмінною від типової, необхідно зберегти всі основні показники, передбачені типовою формою, та дотриматись вимог щодо оформлення організаційно-розпорядчих документів, визначених Національним стандартом України ДСТУ 4163-2003.

Зразок наказу про щорічну основну відпустку за формою № П-3

наказ про надання щорічної основної відпустки зразок

СКАЧАТИ

Наказ про надання відпустки належать до кадрових наказів тимчасового — 5 років — строку зберігання (ст. 16 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).

Однак, якщо працівник працює у важких, шкідливих чи небезпечних умовах праці, накази про надання відпусток усіх видів належать до групи наказів з кадрових питань тривалого — 75 років — строку зберігання.

Рекомендований літерний індекс наказів про надання щорічних відпусток — к/тм; наказів про надання відпусток усіх видів працівникам із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці — к/тр.

Зразок наказу про надання щорічної основної відпустки за формою, відмінною від типової

Зразок наказу про щорічну відпустку 2020

СКАЧАТИ

Любі читачі, команда MCFR Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Expertus: Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

logo