Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

  • 30 вересня 2016
  • 10891

На початку цього року уряд дещо змінив процедуру проведення медичних оглядів водіїв. Отож з’ясуємо, у чому ж полягають ці зміни, а разом з тим нагадаємо про види медоглядів водіїв та особливості їх проведення

Відповідно до чинного законодавства для отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій особа має пройти медичний огляд у встановленому Міністерством охорони здоров’я України порядку.

Види медичних оглядів водіїв транспортних засобів

Згідно зі статтею 45 ЗУ «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII медичний огляд проводять з метою визначення здатності кандидатів у водії та водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Такі медичні огляди поділяють на чотири види.

Види медичних оглядів водіїв

Положення про медичний огляд водіїв та кандидатів у водії транспортних засобів

У січні 2016 року МОЗ та МВС України спільним наказом від 22.01.2016 № 37/45 скасували дію абзацу 3 пункту 1.6 та виключили підпункт 2.1 пункту 2 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80.

Відповідно до змін відтепер будь-який медичний заклад, який має ліцензію, може створити медичну комісію для водіїв (кандидатів) для видачі довідок у встановленому порядку.

Комісія з проведення медичних оглядів водіїв транспортних засобів

Попередній, періодичний та позачерговий медогляди водіїв проводить медична комісія лікувального закладу, до складу якої входять: терапевт (голова комісії), невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, хірург.

Попередній (періодичний) медичний огляд водіїв передбачає загальне обстеження спеціалістами медичної комісії; лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові та резус-фактора).

У разі необхідності уточнення діагнозу медична комісія може призначити особі індивідуальні додаткові обстеження. При проведенні медичного огляду враховують результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду та дані щодо перебування особи на психіатричному обліку за місцем проживання.

Медична комісія не проводить попередній (періодичний) медичний огляд водіїв, у яких виявлено гостре захворювання або загострення хронічного неінфекційного захворювання, чи інфекційне захворювання у заразному періоді, а також водіїв у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або які перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Довідка за результатами медичного огляду водіїв транспортних засобів

На основі результатів медичного огляду водієві видають медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом. На зворотному боці такої довідки є інструкція щодо її заповнення, відповідно до якої довідку розбірливим почерком заповнює голова медкомісії, що проводила огляд. Прізвище, ім’я та по батькові кандидата у водії або водія вписують повністю відповідно до паспортних данних.

Залежно від того, визнали особу придатною чи непридатною до керування транспортним засобом, у колонці «Відмітка про придатність» довідки навпроти відповідної категорії транспортного засобу вписують слово «придатний» або «непридатний».

Якщо під час медичного огляду водія (кандидата у водії) виявлено певні обмеження для водіння транспорту, то їх потрібно зазначити у колонці «Обмеження» навпроти відповідної категорії транспортного засобу, наприклад: «в окулярах (лінзах)»; «з ручним управлінням» тощо.

Медичну довідку підписує голова медичної комісії та засвідчують печаткою закладу охорони здоров’я.

Строк її дії:

  • для водіїв віком до 55 років — 10 років;
  • віком від 56 до 75 років — 3 роки;
  • віком від 76 років — 1 рік.
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати