Медичні огляди водіїв транспортних засобів

5698
На початку цього року уряд дещо змінив процедуру проведення медичних оглядів водіїв. Отож з’ясуємо, у чому ж полягають ці зміни, а разом з тим нагадаємо про види медоглядів водіїв та особливості їх проведення

Відповідно до чинного законодавства для отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом однієї з категорій особа має пройти медичний огляд у встановленому Міністерством охорони здоров’я України порядку.

Види медичних оглядів водіїв транспортних засобів

Згідно зі статтею 45 ЗУ «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII медичний огляд проводять з метою визначення здатності кандидатів у водії та водіїв до безпечного керування транспортними засобами. Такі медичні огляди поділяють на чотири види.

Види медичних оглядів водіїв

Положення про медичний огляд водіїв та кандидатів у водії транспортних засобів

У січні 2016 року МОЗ та МВС України спільним наказом від 22.01.2016 № 37/45 скасували дію абзацу 3 пункту 1.6 та виключили підпункт 2.1 пункту 2 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ та МВС від 31.01.2013 № 65/80.

Відповідно до змін відтепер будь-який медичний заклад, який має ліцензію, може створити медичну комісію для водіїв (кандидатів) для видачі довідок у встановленому порядку.

Комісія з проведення медичних оглядів водіїв транспортних засобів

Попередній, періодичний та позачерговий медогляди водіїв проводить медична комісія лікувального закладу, до складу якої входять: терапевт (голова комісії), невропатолог, отоларинголог, офтальмолог, хірург.

Попередній (періодичний) медичний огляд водіїв передбачає загальне обстеження спеціалістами медичної комісії; лабораторне і функціональне обстеження (загальний аналіз крові та сечі, аналіз крові на цукор, ЕКГ, обстеження гостроти й полів зору, обстеження вестибулярного апарату, визначення групи крові та резус-фактора).

У разі необхідності уточнення діагнозу медична комісія може призначити особі індивідуальні додаткові обстеження. При проведенні медичного огляду враховують результати обов’язкового профілактичного наркологічного огляду та дані щодо перебування особи на психіатричному обліку за місцем проживання.

Медична комісія не проводить попередній (періодичний) медичний огляд водіїв, у яких виявлено гостре захворювання або загострення хронічного неінфекційного захворювання, чи інфекційне захворювання у заразному періоді, а також водіїв у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або які перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Довідка за результатами медичного огляду водіїв транспортних засобів

На основі результатів медичного огляду водієві видають медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом. На зворотному боці такої довідки є інструкція щодо її заповнення, відповідно до якої довідку розбірливим почерком заповнює голова медкомісії, що проводила огляд. Прізвище, ім’я та по батькові кандидата у водії або водія вписують повністю відповідно до паспортних данних.

Залежно від того, визнали особу придатною чи непридатною до керування транспортним засобом, у колонці «Відмітка про придатність» довідки навпроти відповідної категорії транспортного засобу вписують слово «придатний» або «непридатний».

Якщо під час медичного огляду водія (кандидата у водії) виявлено певні обмеження для водіння транспорту, то їх потрібно зазначити у колонці «Обмеження» навпроти відповідної категорії транспортного засобу, наприклад: «в окулярах (лінзах)»; «з ручним управлінням» тощо.

Медичну довідку підписує голова медичної комісії та засвідчують печаткою закладу охорони здоров’я.

Строк її дії:

  • для водіїв віком до 55 років — 10 років;
  • віком від 56 до 75 років — 3 роки;
  • віком від 76 років — 1 рік.


Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль