Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

3767
Як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу? З якими працівниками на підприємстві можна не проводити цей вид інструктажів з охорони праці?

Питання проведення повторного інструктажу регламентовано Типовим положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Коли повторний інструктаж проводиться?

На роботах із підвищеною небезпекою повторний інструктаж інструктаж з охорони праці проводять не рідше одного разу на 3 місяці, на інших роботах — один раз на 6 місяців (пункт 6.5 Типового положення).

Проте є певні категорії працівників, яким не потрібно проводити повторний інструктаж по охороні праці. Перелік професій та посад таких працівників затверджує роботодавець. Відповідно до пункту 6.11 Типового положення до цього переліку включають працівників, виробнича діяльність яких не пов’язана безпосередньо з обслуговуванням об’єктів, машин, механізмів, устаткування, застосуванням приладів та інструментів, збереженням або переробкою сировини, матеріалів тощо. Такими працівниками, насамперед, є інженерно-технічні працівники підприємства.

Проведення повторних інструктажів є обов’язковим для працівників, зайнятих на роботах із підвищеною небезпекою, або там, де є потреба в професійному доборі. Законодавство передбачає 137 видів робіт з підвищеною небезпекою, перелік яких затверджено наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, та 13 видів робіт, де є потреба у професійному доборі, — наказ МОЗ та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121.

До речі, у попередньому Типовому положенні від 04.04.1994 № 30 було передбачено наявність Переліку професій та посад працівників, які звільняються від первинного, повторного та позапланового інструктажів. Його затверджував керівник підприємства, попередньо узгодивши з державним інспектором Держнаглядохоронпраці.

Як правильно вчинити, якщо під час проведення повторного інструктажу працівник перебував у відпустці або хворів. У такому разі в якості повторного інструктажу може бути зарахований позаплановий інструктаж, який можна провести після виходу працівника на роботу. Крім того, Типовим положенням не заборонено проводити повторний інструктаж раніше зазначеного строку, наприклад, перед запланованою відпусткою працівника, але за умови, що за період відпустки умови виробництва не зміняться.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?





Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль