Робота на верстатах у захисних рукавицях

439
Згідно з Правилами безпечної роботи з інструментами і пристроями заборонено працювати на свердлильних верстатах у рукавицях. А якщо на підприємстві є металообробні верстати відрізної групи: стрічкопильні; з відрізним кругом? Як працювати у цьому разі, якщо доводиться прибирати залишки відрізаних деталей у рукавицях?

Підпунктом 4.5.11 Правил безпечної роботи з інструментом і пристроями, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 05.06.2001 № 252 (НПАОП 0.00-1.30-01; далі — Правила № 252), передбачено, що забороняється працювати на свердлильних верстатах у рукавицях, рукавичках або із забинтованими руками. Установлювати та знімати великогабаритні деталі необхідно у рукавицях та лише після зупинення верстата.

Також заборонено працювати з інструментом обертової дії у розхристаному спецодязі або з розхристаним волоссям. Під час роботи з інструментом ударної дії слід використовувати рукавиці (пп. 5.5.9 Правил № 252).

Робоча зона оброблення деталей дерево- та металообробних верстатів має бути обгороджена захисним пристроєм (екраном) (пп. 4.2.1, 4.6.3, 4.8.1, 4.13.1, 4.16.1 Правил № 252). Згідно з вимогами безпеки не допускається, щоб руки працівника знаходились у робочій зоні обертового інструменту та обладнання, конструктивні елементи якого обертаються. Крім того, під час виконання робіт на верстатному обладнанні слід видаляти металеву стружку з нього відповідними пристроями (гачками, щітками). Забороняється прибирати стружку руками (навіть у рукавицях). Наприклад, для видалення стружки від обертової фрези використовують пензлик з ручкою завдовжки до 250 мм (пп. 4.1.31, 4.3.20 Правил № 252).

Під час виконання зварювальних робіт зварник та його підручні повинні користуватися рукавицями з крагами або рукавичками з іскростійких матеріалів з низькою електропровідністю. На рукавицях не має бути слідів мастила та жиру, бензину, гасу, а також інших горючих рідин (пп. 8.1.29, 8.2.39 Правил № 252).

Під час роботи з ручною машиною класу І використання діелектричних рукавиць є обов’язковим (пп. 5.2.12 Правил № 252).

Залежно від місцевих умов діелектричні рукавиці можна розміщувати як інвентарні у приміщеннях електрощитових, так і у складі інвентарного майна бригади експлуатаційного обслуговування (пп. 4.2.8 Правил експлуатації електрозахисних засобів, затверджених наказом Мінпраці України від 05.06.2001 № 253; НПАОП 40.1-1.07-01; далі — Правила № 253). При цьому облік діелектричних рукавиць здійснюють у Журналі обліку і зберігання засобів захисту за формою додатка 1 до Правил № 253.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Розсилка





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!



Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стоп! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачів





Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль