text
Служба охорони праці

Робота на верстатах у захисних рукавицях

  • 11 вересня 2014
  • 476

Згідно з Правилами безпечної роботи з інструментами і пристроями заборонено працювати на свердлильних верстатах у рукавицях. А якщо на підприємстві є металообробні верстати відрізної групи: стрічкопильні; з відрізним кругом? Як працювати у цьому разі, якщо доводиться прибирати залишки відрізаних деталей у рукавицях?

Підпунктом 4.5.11 Правил безпечної роботи з інструментом і пристроями, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 05.06.2001 № 252 (НПАОП 0.00-1.30-01; далі — Правила № 252), передбачено, що забороняється працювати на свердлильних верстатах у рукавицях, рукавичках або із забинтованими руками. Установлювати та знімати великогабаритні деталі необхідно у рукавицях та лише після зупинення верстата.

Також заборонено працювати з інструментом обертової дії у розхристаному спецодязі або з розхристаним волоссям. Під час роботи з інструментом ударної дії слід використовувати рукавиці (пп. 5.5.9 Правил № 252).

Робоча зона оброблення деталей дерево- та металообробних верстатів має бути обгороджена захисним пристроєм (екраном) (пп. 4.2.1, 4.6.3, 4.8.1, 4.13.1, 4.16.1 Правил № 252). Згідно з вимогами безпеки не допускається, щоб руки працівника знаходились у робочій зоні обертового інструменту та обладнання, конструктивні елементи якого обертаються. Крім того, під час виконання робіт на верстатному обладнанні слід видаляти металеву стружку з нього відповідними пристроями (гачками, щітками). Забороняється прибирати стружку руками (навіть у рукавицях). Наприклад, для видалення стружки від обертової фрези використовують пензлик з ручкою завдовжки до 250 мм (пп. 4.1.31, 4.3.20 Правил № 252).

Під час виконання зварювальних робіт зварник та його підручні повинні користуватися рукавицями з крагами або рукавичками з іскростійких матеріалів з низькою електропровідністю. На рукавицях не має бути слідів мастила та жиру, бензину, гасу, а також інших горючих рідин (пп. 8.1.29, 8.2.39 Правил № 252).

Під час роботи з ручною машиною класу І використання діелектричних рукавиць є обов’язковим (пп. 5.2.12 Правил № 252).

Залежно від місцевих умов діелектричні рукавиці можна розміщувати як інвентарні у приміщеннях електрощитових, так і у складі інвентарного майна бригади експлуатаційного обслуговування (пп. 4.2.8 Правил експлуатації електрозахисних засобів, затверджених наказом Мінпраці України від 05.06.2001 № 253; НПАОП 40.1-1.07-01). При цьому облік діелектричних рукавиць здійснюють у Журналі обліку і зберігання засобів захисту за формою додатка 1 до Правил № 253.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль