Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Робота на верстатах у захисних рукавицях

  • 11 вересня 2014
  • 487

Згідно з Правилами безпечної роботи з інструментами і пристроями заборонено працювати на свердлильних верстатах у рукавицях. А якщо на підприємстві є металообробні верстати відрізної групи: стрічкопильні; з відрізним кругом? Як працювати у цьому разі, якщо доводиться прибирати залишки відрізаних деталей у рукавицях?

Підпунктом 4.5.11 Правил безпечної роботи з інструментом і пристроями, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 05.06.2001 № 252 (НПАОП 0.00-1.30-01; далі — Правила № 252), передбачено, що забороняється працювати на свердлильних верстатах у рукавицях, рукавичках або із забинтованими руками. Установлювати та знімати великогабаритні деталі необхідно у рукавицях та лише після зупинення верстата.

Також заборонено працювати з інструментом обертової дії у розхристаному спецодязі або з розхристаним волоссям. Під час роботи з інструментом ударної дії слід використовувати рукавиці (пп. 5.5.9 Правил № 252).

Робоча зона оброблення деталей дерево- та металообробних верстатів має бути обгороджена захисним пристроєм (екраном) (пп. 4.2.1, 4.6.3, 4.8.1, 4.13.1, 4.16.1 Правил № 252). Згідно з вимогами безпеки не допускається, щоб руки працівника знаходились у робочій зоні обертового інструменту та обладнання, конструктивні елементи якого обертаються. Крім того, під час виконання робіт на верстатному обладнанні слід видаляти металеву стружку з нього відповідними пристроями (гачками, щітками). Забороняється прибирати стружку руками (навіть у рукавицях). Наприклад, для видалення стружки від обертової фрези використовують пензлик з ручкою завдовжки до 250 мм (пп. 4.1.31, 4.3.20 Правил № 252).

Під час виконання зварювальних робіт зварник та його підручні повинні користуватися рукавицями з крагами або рукавичками з іскростійких матеріалів з низькою електропровідністю. На рукавицях не має бути слідів мастила та жиру, бензину, гасу, а також інших горючих рідин (пп. 8.1.29, 8.2.39 Правил № 252).

Під час роботи з ручною машиною класу І використання діелектричних рукавиць є обов’язковим (пп. 5.2.12 Правил № 252).

Залежно від місцевих умов діелектричні рукавиці можна розміщувати як інвентарні у приміщеннях електрощитових, так і у складі інвентарного майна бригади експлуатаційного обслуговування (пп. 4.2.8 Правил експлуатації електрозахисних засобів, затверджених наказом Мінпраці України від 05.06.2001 № 253; НПАОП 40.1-1.07-01). При цьому облік діелектричних рукавиць здійснюють у Журналі обліку і зберігання засобів захисту за формою додатка 1 до Правил № 253.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати