Вогнезахист — це зниження показників пожежної небезпечності матеріалу або підвищення вогнестійкості конструкції чи виробу. Для того, щоб правильно подбати про вогнезахист на підприємстві, ознайомтеся з чинними правилами з вогнезахисту.
Як установити протипожежний режим на підприємстві
Правила з вогнезахисту 2019
Основні вимоги щодо виконання робіт з вогнезахисту матеріалів, виробів, будівельних конструкцій та перевірки відповідності вогнезахисту, а також вимоги щодо забезпечення експлуатаційної придатності вогнезахисних покривів (просочування, облицювання) та виробів установлюють Правила з вогнезахисту (далі — Правила), затверджені наказом МВС від 26.12.2018 № 1064. Вони діють з 05.04.2019.
У Правилах визначені способи виконання робіт з вогнезахисту (обробляння), наведено класифікацію вогнезахисних засобів залежно від їх складу і властивостей, методів захисту, товщини нанесення і умов експлуатації.
Крім того, у них міститься інформація про особливості вогнезахисту:
- деревини та матеріалів на її основі;
- будівельних конструкцій з металу та залізобетону;
- електричних кабелів та повітроводів.
З останніх розділів Правил можна дізнатися про те, як відбувається перевірка відповідності вогнезахисту та забезпечується експлуатаційна придатність вогнезахисних покривів та виробів.
Як забезпечити вогнезахист на підприємстві
Згідно з Правилами вогнезахист забезпечується послідовним виконанням таких етапів робіт:
- проектування робіт з вогнезахисного обробляння, що здійснюється відповідно до чинного законодавства;
- виконання робіт з вогнезахисного обробляння;
- перевірка відповідності вогнезахисту;
- забезпечення експлуатаційної придатності вогнезахисних покривів (просочувань, облицювань, проходок, екранів);
- відновлення (ремонт), заміна ВЗ, повторний вогнезахист (обробляння).
Роботи з вогнезахисту мають виконувати на підставі проектної документації суб’єкти господарювання, у яких є відповідна ліцензія.
Для кожного вогнезахисного засобу виробник або уповноважений представник має розробити і затвердити окремий Регламент. Завірену копію Регламенту виробник або уповноважений представник надає до Державної служби України з надзвичайних ситуацій.