Наказ про затвердження графіка відпусток 2022

13 грудня 2021
31011
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Графік відпусток затверджує директор підприємства. Зі статті ви дізнаєтеся, яка процедура такого затвердження та зможете скачати зразок наказу про затвердження графіка відпусток на 2022 рік і бланк графіка відпусток.

Наприкінці кожного року необхідно скласти та затвердити графік відпусток на наступний рік. Зробити це потрібно щонайпізніше 15 грудня, адже згідно із законом «Про відпустки» працівника потрібно повідомити про початок відпустки за два тижні до її початку. Тому, щоб дотримати вимог законодавства, працівників, які братимуть відпустки в перших числах січня, потрібно попередити в середині грудня. 

Щорічні додаткові відпустки: кому та як надають

Під час затвердження графіка відпусток потрібно керуватися загальними правилами діловодства, оскільки чинне законодавство не містить вимоги щодо способу затвердження такого графіка. Також законодавство не містить типової форми графіка відпусток.

Затвердити графік відпусток директор може особисто, без наказу або наказом. Перший варіант можливий, якщо до виконання цього графіка немає додаткових вказівок. Якщо ж важливо ознайомити з графіком відпусток, роздати керівникам структурних підрозділів витяги із графіка відпусток чи дати інші вказівки, потрібно затвердити цей графік наказом.

Коли оформлятимете графік відпусток та наказ про затвердження графіка відпусток 2022, врахуйте норми ДСТУ 4163:2020, який діє з 01.09.2021. Або скористайтеся зразками, наведеними на початку статті, які вже розроблені відповідно до вимог нового стандарту.

logo