Порядок проведення медичних оглядів працівників

5445
Які документи та до яких органів має подати роботодавець для забезпечення проведення медичних оглядів своїх працівників

Проведення попереднього та періодичних медичних оглядів осіб, які працюють на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі та медичному огляді осіб віком до 21 року, врегульовано Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок).

Організація медичних оглядів працівників: порядок дій роботодавця

Відповідно до норм Порядку обов'язок роботодавця — організувати лабораторні дослідження умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях для того, щоб визначити категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду. Для цього роботодавець має підготувати лист до підрозділу лабораторних досліджень закладу державної санітарно-епідеміологічної служби (далі — СЕС) про проведення лабораторних досліджень.

На підставі цього листа за кошти роботодавця проводять лабораторні дослідження і надають відповідні висновки.

Наступним кроком роботодавця є подання заявки до СЕС про відбір категорії працівників, які мають обов’язково проходити періодичний медогляд. На основі цієї заявки та результатів лабораторних досліджень умов праці СЕС щороку за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи визначає категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та до 1 грудня складає відповідний акт за встановленою формою.

Скачати бланк Акт (визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду)

Порядок проведення медичних оглядів працівників

На підставі цього акта роботодавець протягом місяця має скласти за встановленою формою чотири примірники поіменних списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам (далі — Список). Список складають на паперовому носії або в електронному вигляді та узгоджують із СЕС.

Скачати бланк Список працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам

Порядок проведення медичних оглядів працівників

Один примірник Списку залишається на підприємстві, другий — надсилають медичному закладу, третій — СЕС, четвертий — Фонду соціального страхування (далі — Фонд).

Роботодавець має укласти (поновити, продовжити) із медичним закладом договір про проведення медогляду своїх працівників та надати узгоджений із СЕС Список. Медичний заклад проводить розрахунок вартості медичного огляду, складає план-графік та погоджує його із роботодавцем.

Роботодавець має забезпечити своєчасне та організоване з’явлення працівників на медогляди та обстеження. Для цього він видає наказ про проведення медоглядів та призначає відповідальних осіб.

Працівники зобов’язані пройти медогляд. Якщо працівник відмовляється проходити медичний огляд, роботодавець має право притягнути його до дисциплінарної відповідальності та відсторонити від виконання обов'язків без збереження заробітної плати.

Медичні огляди проводить комісія з проведення медичних оглядів. Прийшовши на медогляд, працівник пред’являє комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — видане роботодавцем направлення.

Скачати бланк Направлення на обов’язковий попередній медичний огляд працівника

Порядок проведення медичних оглядів працівниківОсвітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль