Медичні огляди водіїв навантажувачів

1092
Працівники підприємства час від часу працюють на навантажувачах, проте у штатному розписі підприємства вони не є водіями навантажувача. Які медичні огляди мають проходити в такому разі ці працівники?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III, водій — це особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

У Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» професія «Водій автотранспортних засобів» має код 8322, «Водій автонавантажувача» — код 8334.

Аби визначити, чи придатна особа до керування транспортними засобами, проводять медичний огляд відповідно до норм Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом МОЗ, МВС від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення № 65/80). Додаток 1 «Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом» цього Положення містить перелік категорій транспортних засобів, серед яких, зокрема, зазначені навантажувачі з потужністю двигуна до 147 кВт та навантажувачі з потужністю двигуна понад 147 кВт. Але тут йдеться про навантажувачі, якими оснащують дорожні транспортні засоби.

У статті 1 Закону про автомобільний транспорт приведено визначення понять «автомобільний транспортний засіб», «транспортний засіб загального призначення», «транспортний засіб спеціалізованого призначення», а в ДСТУ 2984-95 «Засоби транспортні дорожні. Типи. Терміни та визначення» — поняття «дорожній транспортний засіб». Навантажувач належить до транспортних засобів спеціалізованого призначення, які не експлуатують на дорогах загального користування. Тому на водіїв навантажувача не поширюються вимоги Положення № 65/80.

Відповідно до пункту 9 Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженого наказом МОЗ, Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121, роботи, пов’язані з управлінням наземним транспортом, належать до робіт, де є потреба у професійному доборі. Особи, які працюють на таких роботах, мають проходити попередній та періодичні медичні огляди. Це передбачено Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженим наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок № 246). Також у цьому Порядку зазначено, що особи, яких допускають до виконання робіт, що потребують професійного добору, повинні мати висновок психофізіологічної експертизи. Психофізіологічну експертизу проводять у регіональних центрах психофізіологічної експертизи.

Необхідність проходження водіями навантажувачів перед прийняттям на роботу медичного огляду передбачено також підпунктом 7.4.10 Правил будови і безпечної експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 31.12.2008 № 308.

Зауважимо, що відповідно до норм Порядку № 246 критерії визначення категорій працівників, які підлягають медоглядам та профдобору, розробляють спеціалізовані медичні заклади.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?

Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль