Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Довідник спеціаліста з охорони праці

Відповідальний за газове господарство на підприємстві

17 липня 2019
2175
Середній бал: 0 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Якщо система газопостачання на підприємстві експлуатується власними силами, має бути організована газова служба, затверджено положення про таку службу та призначений відповідальний за газове господарство. Як це урегульовано в законодавстві?

наказ про призначення відповідального за газове господарство

Згідно з вимогами чинного законодавства України власник (балансоутримувач, орендар) є відповідальним за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами і зобов’язаний:

  • забезпечити їх належне утримання;
  • створити для кожного працівника безпечні і нешкідливі умови праці шляхом належного облаштування робочих місць відповідно до загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників.

Питання, пов’язані з безпечністю утримання систем газопостачання, врегульовані Правилами безпеки систем газопостачання, затвердженими наказом Міненерговугілля від 15.05.2015 № 285 (далі — Правила).

Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана з будівництвом, ремонтом, розширенням, реконструкцією, технічним переоснащенням, експлуатацією систем газопостачання, а також роздрібною торгівлею зрідженим вуглеводним газом у балонах.

Експлуатація обладнання, що працює під тиском: аналізуємо нові правила

Якщо система газопостачання експлуатується власними силами, то має бути організована газова служба, затверджено положення про газову службу та призначений відповідальний за газове господарство на підприємстві. Ці вимоги встановлені п. 3.1 глави 3 розділу V Правил.

Власник підприємства зобов’язаний укомплектувати газову службу кваліфікованими працівниками і забезпечити її приміщенням, телефонним зв’язком, транспортом, обладнанням, механізмами, приладами, інструментами, матеріалами, засобами індивідуального захисту, необхідними для проведення технічного обслуговування та ремонтних газонебезпечних робіт

Відповідно до Правил технічне обслуговування і ремонт споруд та об’єктів системи газопостачання промислових і сільськогосподарських підприємств, підприємств комунально-побутового обслуговування населення можуть виконувати суб’єкти господарювання, що мають дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Відповідальний за газове господарство на підприємстві
Леонід Шевчуквикладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст»
Підприємству відмовили у пролонгації дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки

Роботодавець, який отримав відповідний дозвіл і має намір виконувати роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки (зокрема відокремленим підрозділом), повинен письмово повідомити про це територіальний орган Держпраці за місцем виконання таких робіт та/або експлуатації (застосування) таких машин, механізмів, устаткування не пізніше ніж за десять робочих днів до початку їх виконання та/або експлуатації (застосування) з наданням копії дозволу. Строк дії дозволу становить п’ять років.

Пунктом 4.1. розділу 4 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005  № 15, передбачено, що посадові особи та інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у переліку робіт з підвищеною небезпекою та у переліку робіт, де є потреба у професійному доборі щорічно проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці. Відповідно, його зобов’язаний пройти і відповідальний за газове господарство на підприємстві.

Спеціальне навчання з питань охорони праці може проводитись як безпосередньо на підприємстві, так і в навчальному центрі, з комісійною перевіркою знань після його закінчення.

Щодо вимог нормативно-правових актів з охорони праці для підприємств, діяльність яких пов’язана з експлуатацією систем газопостачання Державним комітетом України з питань праці надано відповідне роз’яснення (лист Держпраці від 10.11.2015 № 4270/0/4.4-06/6/ДП-15).

Слід зазначити, що графіки технічного огляду, технічного обслуговування і ремонту об’єктів систем газопостачання затверджуються посадовою особою підприємства-власника (орендаря (наймача)) споруд та об’єктів системи газопостачання (п. 3.2. глави 3 розділу V Правил).

Підприємства, що самостійно експлуатують систему газопостачання та виконують аварійні роботи силами і засобами власної газової служби за необхідності можуть залучати на договірних умовах аварійно-диспетчерську службу відповідного газорозподільного підприємства.

Якщо підприємство неспроможне самостійно забезпечити проведення технічного обслуговування об’єктів систем газопостачання то воно має змогу укласти відповідну угоду на технічне обслуговування і ремонт системи газопостачання та газових приладів на платній основі згідно із затвердженими калькуляціями за всіма видами робіт зі спеціалізованим підприємством газового господарства.

logo
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!

А також шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!

А також шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте:

• всі інструкції та інструктажі з охорони праці

• шпаргалки і онлайн-тести

• вебінари та презентації від найкращих експертів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ через СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і дочитати

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати