Дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

1838
Чи має роботодавець отримати дозвіл безпосередньо на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки? Адже у Порядку видачі дозволів у назві дозволу про експлуатацію не йдеться

Законодавством передбачено види робіт підвищеної небезпеки, на виконання яких роботодавець має отримати дозвіл, — це: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція; технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (додаток 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107; далі — Порядок № 1107). Відповідно до пункту 6 Порядку № 1107 дозвіл отримує роботодавець або виробник (постачальник) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

З правової точки зору, Порядок № 1107 не передбачає видачі дозволу безпосередньо на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Фахівці вважають не зовсім вдалими назви «Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» та «Висновок експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час експлуатації заявлених машин, механізмів, устатковання». Правильніше звучало б: «Дозвіл на реалізацію …» і відповідно «Дозвіл на утримання …».

Оскільки експлуатація машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки неможлива без їх утримання (технічного обслуговування), а нестаціонарних засобів виробництва — без проведення монтажно-демонтажних робіт, то суб’єкт господарювання, який спеціалізується на експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки на нестаціонарних робочих місцях повинен мати документ дозвільного характеру. Якщо ж суб’єкт господарювання залучає до утримання (технічного обслуговування) цих засобів на договірних умовах працівників спеціалізованого підприємства, то отримання документа дозвільного характеру для таких суб’єктів господарювання є не обов’язковим.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Свіжий номер журналу

Серпневий Довідник вже на сайті

«Наказ про дії персоналу під час аварій та нещасних випадків»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?





Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитань та відповідей.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль