Працівник ДАІ має право вимагати від водія вийти з транспортного засобу лише за певних підстав

15 липня 2014 24
Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Департамент ДАІ МВС України у листі від 22.10.2013 № Т-3791 роз’яснив питання щодо спілкування працівників ДАІ з водіями транспортних засобів.

Так, відповідно до статті 16 Закону України «Про дорожній рух» водії транспортних засобів зобов’язані виконувати розпорядження працівників міліції, у тому числі Державтоінспекції, що даються в межах їх компетенції, передбаченої чинним законодавством, Правилами дорожнього руху та іншими нормативними актами.

На підставі цих положень Закону пунктом 27.4 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, затвердженої наказом МВС України від 27.03.2009 р. № 111, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.06.2009 р. за № 576/16592, визначено, що працівникам ДАІ для розмови з водієм не обов’язково запрошувати його вийти з автомобіля, крім випадків:

  • з метою усунення технічної несправності транспортного засобу або порушень правил перевезення вантажів;
  • коли є достатні підстави вважати, що водій знаходиться в стані сп’яніння;
  • коли водій або пасажири підозрюються в скоєнні злочину;
  • в інших випадках, коли є необхідною участь водія в оформленні документів або наданні допомоги іншим учасникам дорожнього руху.

Слід зазначити, що відповідно до частини другої статті 20 Закону України «Про міліцію» законні вимоги працівників міліції є обов’язковими для виконання і громадянами і службовими особами. Крім того, невиконання законних вимог працівника міліції може розцінюватись як перешкоджання здійсненню повноважень міліції, для припинення яких працівникам міліції відповідно до пункту 1 статті 11 Закону України «Про міліцію» надано право вимагати від громадян і службових осіб припинення таких дій.

Отже, за наявності зазначених вище підстав працівник ДАІ має законодавчо закріплене право вимагати від водія вийти з транспортного засобу.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах
×
Не поспішайте йти із сайту!

У нас багато цікавого!
Доступ до професійних матеріалів та корисних сервісів за 60 секунд

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль