Пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 працівників загальних професій

25 липня 2014 28
Для об’єктивного і безпомилкового визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, професії і посади яких передбачені розділом ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)» Списку № 2, слід знати певні нюанси.

Працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, незалежно від місця останньої роботи мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.

Списком № 2 (як і Списком № 1) передбачено розділ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)», головною особливістю застосування якого є те, що виконання робіт за професіями, передбаченими цим розділом, дає право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від того, в якій галузі, на якому підприємстві або в якому виробництві виконувалась відповідна робота.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014 про особливості та нюанси визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2: аккумуляторників; працівників, зайнятих зварювальними роботами; працівників, зайнятих на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3 класу небезпеки; машиністів (кочегарів) котельні; працівників, зайнятих на роботах з джерелами УКХ, УВЧ, НВЧ; машиністів холодильних установок; металізаторів; працівників інших професій.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах
×
Не поспішайте йти із сайту!

У нас багато цікавого!
Доступ до професійних матеріалів та корисних сервісів за 60 секунд

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль