Газонебезпечні роботи: який наряд-допуск оформлювати

1355
Який наряд-допуск потрібно оформлювати на проведення робіт у колодязях, камерах, траншеях, приміщеннях насосних станцій

Діяльність підприємства передбачає виконання робіт у колодязях, камерах, траншеях, приміщеннях насосних станцій водовідведення. Відповідно до НПАОП 41.0-1.01-79 ці роботи належать до робіт підвищеної небезпеки, на які потрібно оформлювати наряд-допуск на підвищену небезпеку. Водночас згідно з НПАОП 0.00-5.11-85 зазначені роботи належать до газонебезпечних робіт, які вимагають оформлення наряду-допуску на проведення газонебезпечних робіт. Тож який наряд-допуск потрібно оформлювати у такому разі?

Газонебезпечними вважають роботи, пов’язані з оглядом, очищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, під час проведення яких в робочу зону можуть виділятися вибухо- і пожежонебезпечні або шкідливі пари, гази та інші речовини, що можуть спричинити вибух, загоряння або шкідливо впливати на організм людини. Також газонебезпечними є роботи в умовах недостатнього вмісту кисню, коли об’ємна частка кисню становить менше 20%.

Нормативно-правовими актами з охорони праці передбачено до 10-ти видів нарядів-допусків на виконання газонебезпечних робіт (всього є понад 35 чинних форм нарядів-допусків).

Зазначимо, що в Україні немає єдиного нормативного документа, яким було б врегульовано порядок видачі нарядів-допусків на виконання робіт із підвищеною небезпекою.

Відповідно до умов та видів робіт наказом суб’єкта господарювання затверджують переліки робіт, що потрібно виконувати за нарядом-допуском, та осіб, які мають право їх видавати. Такі переліки щороку переглядають. Виконання робіт за нарядом-допуском передбачає попередню підготовку робочого місця. Роботи, які проводять без наряду-допуску, проводять у порядку поточної експлуатації.

У разі виникнення потреби у видачі кількох форм нарядів-допусків (наприклад 3 і більше), рекомендовано розробити Положення про видачу наряду-допуску на виконання робіт із підвищеною небезпекою підприємства, у якому визначити базові форми нарядів-допусків та порядок їх видачі.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах