Атестація робочих місць на підприємстві, що частково припинило роботу

386
Підприємство частково припинило роботу у зв’язку з АТО. При цьому якраз спливає термін попередньої атестації робочих місць. Чи потрібно проводити атестацію на робочих місцях, на яких зараз ніхто не працює, і чи втратять у такому разі працівники право на пільгову пенсію

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-ХІІ, особам, які працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачено пільги та компенсації.

Встановити, що робота належить до категорії зі шкідливими і важкими умовами праці (особливо шкідливими та особливо важкими), можна лише за результатами атестації робочих місць, яка має бути проведена відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.

Варто пам’ятати, що обов’язковою умовою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є зайнятість на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день, для надання щорічної додаткової відпустки — не менше половини тривалості робочого дня.

Згідно із пунктом 3.4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41, лабораторно-інструментальні дослідження фізичних, хімічних, біологічних, визначення психофізіологічних факторів проводяться в процесі роботи у характерних (типових) виробничих умовах, при справних і ефективно діючих засобах колективного та індивідуального захисту. Отже, атестація робочих місць може бути проведена лише на тих робочих місцях, на яких робота не зупинена.

У разі відсутності підтвердження шкідливих умов праці за результатами атестації робочих місць працівники втрачають право на пільги та компенсації, у т. ч. право на пенсію за віком на пільгових умовах.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах