Навчання та перевірка знань з охорони праці осіб, які не виконують робіт підвищеної небезпеки

2286
Чи повинні робітники, які пройшли навчання з охорони праці за НПАОП, що не стосуються робіт підвищеної небезпеки, у наступному році повторно проходити щорічне навчання і перевірку знань за цими правилами

Питання проведення навчання та перевірки знань з охорони праці регламентовано Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05; далі — Типове положення).

Якщо працівники зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ, Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121, вони мають щороку проходити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці (пункту 4.1 Типового положення).

Перевірку знань з питань охорони праці працівників проводять за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків. Перевірку здійснює комісія, склад якої затверджується наказом керівника. Результати перевірки вносять до протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Відповідно до пункту 3.6 Типового положення під час прийняття на роботу з підвищеною пожежною небезпекою працівники мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум), а потім один раз на рік проходити перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки. Посадові особи на таких роботах повинні проходити навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки до початку виконання обов’язків і періодично один раз на три роки.

Згідно пункту 5.1 Типового положення навчання і перевірку знань з питань охорони праці один раз на три роки проходять лише посадові особи — за Типовими тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб. У Типовому положенні не зазначено вимог щодо обов’язкового навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, які залучаються до робіт, що не належать до робіт з підвищеною небезпекою. Така категорія працівників може не проходити перевірку знань з питань охорони праці взагалі, але для них обов’язково один раз на 6 місяців мають проводити інструктажі з питань охорони праці.Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах