Опосвідчення електроустановок споживачів в орендованому приміщенні

258
У штаті підприємства, яке орендує офісні і складські приміщення, відсутні електротехнічні працівники. Керівництво наказало провести опосвідчення електроустановок споживачів, призначити відповідальних за електрогосподарство, придбати електрозахисні засоби. Як можна це виконати, якщо ніхто не має допуску до роботи в електроустановках?

Відповідно до пункту 1.8 розділу IV Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (далі — ПТЕЕС), особу, відповідальну за електрогосподарство, можуть не призначати споживачі, які мають один несекціонований ввіднорозподільний пристрій напругою до 380 В та електрогосподарство, яке складається з електропобутових і освітлювальних приладів, які розміщені у помешканнях без підвищеної небезпеки та не знаходяться у вибухо- та пожежонебезпечних зонах.

Керівник споживача після проведення йому електропередавальною організацією інструктажу з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів у обсязі, що відповідає II групі з електробезпеки, відповідає за виконання функцій щодо організації технічної та безпечної експлуатації таких електроустановок та умов електроспоживання. Інструктаж проводиться під час укладання або переоформлення договору про постачання електричної енергії.

Пунктом 1.6 розділу IV ПТЕЕС передбачено, що у разі економічної недоцільності створення електротехнічної служби (відділу, групи) у споживача, який має електроустановки II та III категорій з надійності електропостачання на напругу до 1 кВ, електроустановки споживача передаються за договором на обслуговування спеціалізованій організації. Керівник споживача може призначати особу, відповідальну за електрогосподарство, для своїх структурних підрозділів.

Згідно з пунктом 8.1 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4 (НПАОП 40.1-1.21-98), регламентні роботи з проведення опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів виконуються підприємством (власником) з періодичністю 1 раз на 3 роки згідно з орієнтовним переліком робіт. Рівень безпечного стану електроустановок оформлюється відповідним актом, який затверджується керівником підприємства (власником). До складу комісії, яка оформлює цей акт входять: керівник (головний інженер, голова комісії); начальник енергетичної служби (особа, відповідальна за електрогосподарство); начальник відділу охорони праці. У разі відсутності на підприємстві (організації) у власника електроустановок кваліфікованих спеціалістів регламентні роботи проведення опосвідчення стану безпеки електроустановок можуть виконувати залучені спеціалісти інших підприємств (організацій). Опосвідчення стану безпеки тих електроустановок споживачів, що вичерпали свій ресурс, провадиться, як правило, експертно-технічними центрами Держгірпромнагляду.

Якщо на підприємстві відсутній атестований обслуговуючий персонал, але є укладений договір зі спеціалізованою організацією, де визначена відповідальність сторонньої організації за технічну експлуатацію та обслуговування електроустановок споживача, можна рекомендувати включати до складу комісії фахівця сторонньої спеціалізованої організації (особу, яка відповідно до договору виконує функції особи, відповідальної за електрогосподарство).

При цьому експлуатація виробничого електрообладнання має бути організована таким чином, щоб у працівників підприємства не виникало необхідності використовувати додатково засоби електрозахисту. Обслуговування виробничого електрообладнання має здійснюватися лише електротехнічним персоналом сторонньої організації з періодичністю, визначеною у договорі.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка





© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах