Група з електробезпеки інженера з охорони праці

514
Електрообладнання загальноосвітньої школи складається з освітлювальної мережі та 8 комп’ютерів. Особа, відповідальна за електрогосподарство, обслуговує це обладнання і має IV групу з електробезпеки. Інженер з охорони праці проходить 1 раз на 3 роки навчання і перевірку знань з питань охорони праці, до яких також входять питання з електробезпеки. Чи повинен інженер з охорони праці мати групу з електробезпеки?

Відповідно до підпункту 1.3.2 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4 (НПАОП 40.1-1.21-98; далі — ПБЕЕС), фахівець служби охорони праці повинен мати ІV групу з електробезпеки.

Згідно з пунктом 1.8 глави 1 розділу IV «Організація експлуатації електроустановок» Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (далі — ПТЕЕС), особу, відповідальну за електрогосподарство, можуть не призначати споживачі, які мають один несекціонований ввіднорозподільний пристрій напругою до 380 В та електрогосподарство, яке складається з електропобутових і освітлювальних приладів, які розміщені у приміщеннях без підвищеної небезпеки і не знаходяться у вибухо- та пожежонебезпечних зонах.

Керівник споживача після проведення йому електропередавальною організацією інструктажу з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів в обсязі, що відповідає II групі з електробезпеки, відповідає за виконання функцій щодо організації технічної та безпечної експлуатації таких електроустановок та умов електроспоживання. Інструктаж проводиться під час укладання або переоформлення договору про постачання електричної енергії.

У зазначеній ситуації у загальноосвітній школі призначена особа, відповідальна за електрогосподарство, яка має IV групу з електробезпеки. Хоча електрообладнання загальноосвітньої школи складається з освітлювальної мережі (люмінесцентне освітлення класів) та 8 комп’ютерів, але, враховуючи межу експлуатаційної відповідальності, яка має визначатися під час укладання договору на електропостачання між електропостачальною організацією та закладом освіти, контроль за технічним станом ввідно-розподільного пристрою має здійснювати особа, відповідальна за електрогосподарство школи.

Враховуючи те, що відповідно до пункту 1.7 розділу IV ПТЕЕС споживачам, у яких встановлена потужність електроустановок не перевищує 10 кВт, заступника особи, відповідальної за електрогосподарство, можна не призначати, а необхідність ІV групи з електробезпеки у інженера з охорони праці диктується тим, що у разі відсутності особи, відповідальної за електрогосподарство (наприклад, у зв’язку з хворобою або відрядженням), контроль за технічним станом електроустановок може бути тимчасово покладено на фахівця з охорони праці (тобто маємо дублювання частини функціональних обов’язків).

Слід зазначити, що за наявності у закладі освіти договору на обслуговування електроустановок зі спеціалізованою організацією, ІV група з електробезпеки у фахівця з охорони праці не обов’язкова, оскільки ПБЕЕС поширюється на працівників, які обслуговують діючі електроустановки споживачів напругою до 220 кВ.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка





© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах