Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

1070
Розглянемо деякі нюанси щодо проведення вступних інструктажів з питань охорони праці на підприємстві, зокрема, хто має проводити ці інструктажі у разі звільнення керівника служби охорони праці

У пункті 6.3 Типового положення визначено, хто на підприємстві має проходити вступний інструктаж:

  • усі працівники, яких беруть на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;
  • працівники інших організацій, які прибули на підприємство і безпосередньо беруть участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства;
  • учні та студенти, які мають проходити на підприємстві трудове або професійне навчання;
  • екскурсанти (учасники екскурсії на підприємство).

Вступний інструктаж з охорони праці проводиться в кабінеті охорони праці або в спеціально обладнаному для цього приміщенні. Для облаштування доцільно використовувати сучасні технічні засоби навчання, навчальні та наочні посібники. Програму інструктажів розробляє служба охорони праці, враховуючи особливості виробництва, а затверджує керівник підприємства.

Хто проводить вступний інструктаж, якщо інженер з охорони праці звільнився?

Останній вступний інструктаж з охорони праці з новими працівниками на підприємстві проводився у січні, інспектор з охорони праці звільнився у лютому, нового взяли у березні. За період із січня по березень вступні інструктажі не проводилися. Як виправити ситуацію?

Законодавство передбачає, що відповідальність за діяльність системи управління охорони праці на підприємстві несе роботодавець. Зокрема, він має організувати відповідні служби і призначити посадових осіб, які будуть займатися вирішенням питань охорони праці, затвердити інструкції про їх обов’язки, права та відповідальність, а також контролювати виконання цих вимог (статті 13 ЗУ «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Отже, якщо керівник служби охорони праці відсутній, вступний інструктаж з питань охорони праці має провести роботодавець (керівник підприємства).

Якщо за певних обставин вступний інструктаж для нових працівників не проводився, то він обов’язково має бути проведений роботодавцем, оскільки новоприйнятий керівник служби охорони праці також повинен пройти вступний інструктаж, а згідно вимог законодавства інструктажі на робочому місці не мають передувати вступному інструктажу.

Чи можуть керівники філій проводити вступні інструктажі з питань охорони праці працівникам філій?

Центральний офіс підприємства та його філії розташовані у різних містах однієї області. Кожній особі, яку беруть на роботу до філії, доводиться їхати в головний офіс для проходження вступного інструктажу. Умови праці у філіях відрізняються. Чи можна в такому разі доручити проведення вступних інструктажів керівникам філій, якщо вони пройшли навчання з охорони праці та отримали відповідне посвідчення?

Типове положення передбачає, що вступний інструктаж з питань охорони праці проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем згідно наказу (розпорядження) по підприємству, який в установленому Типовим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

Тому формально можна призначити іншу особу, яка відповідатиме за вступні інструктажі (у нашій ситуації — керівника філії), оскільки Типове положення не містить конкретної вимоги. Проте це правомірно тільки у тому разі, якщо керівник служби охорони праці з певних причин відсутній.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка





© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах