Запис про проведення вступного інструктажу в наказі про прийняття на роботу

2530
Працівникові проведено вступний інструктаж з охорони праці. Як правильно зробити запис про це в наказі про прийняття працівника на роботу

Відповідно до пункту 4 статті 29 КЗпП власник або уповноважений ним орган має проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони до початку роботи за укладеним трудовим договором.

Порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності, а також порядок документального оформлення цих дій встановлюється Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Так, у частині четвертій пункту 6.3 Типового положення зазначено, що запис про проведення вступного інструктажу з охорони праці потрібно вносити до журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, а також робити відмітку у наказі про прийняття працівника на роботу. Журнал зберігає служба охорони праці або працівник, відповідальний за проведення вступного інструктажу. Зразок оформлення журналу можна знайти у додатку 5 до Типового положення.

Зазначимо, що ні Типове положення, ні типова форма № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», що затверджена наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489, не містять норм щодо внесення запису про проведення вступного інструктажу з охорони праці до наказу про прийняття працівника на роботу.

Отже, підприємство має самостійно врегулювати це питання.

Спеціаліст служби охорони праці або інша особа, що відповідає за проведення вступного інструктажу, має внести відповідний запис на зворотному боці наказу про прийняття на роботу, оформленому на бланку типової форми № П-1. Запис можна внести просто від руки:

11.08.2016. Вступний інструктаж з питань охорони праці проведено.

Інженер з охорони праці       Бебешко      І. О. Бебешко

Проте, на думку фахівців, доцільно робити такий запис у вигляді таблиці:

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці

_____________________________І. І. Іваненко______________________________

(ініціали, прізвище працівника, який пройшов вступний інструктаж)

Дата

проведення вступного інструктажу

Номер запису в Журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці

Особа, відповідальна за проведення вступного інструктажу з питань охорони праці

Посада

Ініціали, прізвище

Підпис

11.08.2016

35

інженер з охорони праці

І. О. Бебешко

Бебешко

Так само можна оформити відмітку про проходження вступного інструктажу з охорони праці, якщо наказ про прийняття на роботу підготовлено за формою, відмінною від типової. У такому разі запис можна зробити як на зворотному боці наказу, так і на лицьовому, якщо є вільне місце, нижче реквізитів «Підпис» та «Відмітка про ознайомлення з наказом».Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Спробуйте безплатно

Безплатний презентаційний номер е-журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» — чудова можливість ознайомитися з ним та оцінити актуальність і корисність публікацій. Завантажуйте та читайте!


Розсилка

© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах